Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 16 marzec 2024

Po raz kolejny rezygnujemy z cotygodniowego komentarza do kampanii wyborczej w Bydgoszczy, zamiast tego chcemy Państwa zaprosić na trzy dni rozmów z kandydatami na prezydenta miasta. Jutro (poniedziałek) zaprezentujemy Wam rozmowę z prezydentem Rafałem Bruskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wyborczo Polacy żyją obecnie głównie wyborami samorządowymi, kandydaci są już porejestrowani i coraz częściej spotykamy się z ich agitacją w różnej formie. Na początku tygodnia prezydent Andrzej Duda wydał postanowienie o zarządzeniu wyborów do Parlamentu Europejskiego. Formalnie jesteśmy zatem w trakcie dwóch kampanii wyborczych. Wybory europejskie odbędą się 9 czerwca.

Opublikowano w Regionalne

Ostatnimi laty sporo śladów zasypanej historii Bydgoszczy ujrzało światło dzienne, lecz z różnych przyczyn nie mogły zbyt długo cieszyć oczu mieszkańców. Tylko więc na krótko mogliśmy zobaczyć piwnice mieszczańskich kamienic na Starym Rynku, fundamenty ratusza, średniowieczne trakty, zabudowę ul. Krętej czy fragmenty rzecznego portu przy operze (patrz zdjęcia). Próżne okazały się apele do władz miasta o uwidocznienie artefaktów. Szykujące się prace archeologiczne przy ruinach bydgoskiego zamku w otoczeniu ulicy Przy Zamczysku dają szansę ustrzeżenia się błędów. Oby, bo fundamenty zamku mają teraz dla Bydgoszczy największą wartość…

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu