Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 06 marzec 2024

Prawdopodobieństwo, że Rafał Bruski przestanie być prezydentem Bydgoszczy wynosi 10% - wynika z ogólnopolskiego sondażu przygotowanego przez LokalnaPolityka.pl (stanpolityki.pl), badania realizowane przez ten ośrodek w przeszłości należały do najbardziej dokładnych. Większe prawdopodobieństwo zmian jest w Toruniu i we Włocławku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W wyborach do Rady Miejskiej w Inowrocławiu wystartuje 219 kandydatów z aż 8 komitetów wyborczych. Wymienieni samych nazw komitetów chwilę zajmie miejsca, a co dopiero wszystkich nazwisk. Oczywiście przygotowaliśmy zestawienie wszystkich kandydatów.

Opublikowano w Inowrocław

O 5 mandatów w okręgu bydgoskim zabiegać będzie 40 kandydatów. Listy we wszystkich okręgach w zachodniej części województwa zarejestrowały komitety: Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Trzeciej Drogi, Lewicy, Polski Liberalnej Strajku Przedsiębiorców oraz Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców.

Opublikowano w Regionalne
środa, 06 marzec 2024 16:10

Decyzja sądu: S10 można dalej budować!

Naczelny Sąd Administracyjny odmówił uwzględnienia wniosku organizacji ekologicznych, które chciały, aby został na czas sporu sądowego uchylony rygor wykonalności decyzji środowiskowej z czerwca 2021 roku. Oznacza to, że można kontynuować budowę.

Opublikowano w Regionalne

Politechnika Bydgoska wybrała rektora na kolejne 4 letnią kadencję – jedynym kandydatem był prof. Marek Adamski, który rektorem jest od 2020 roku. Pomimo tylko jednego kandydata przeprowadzono głosowanie za i przeciw – zdecydowana większość głosów była za.

Opublikowano w Bydgoszcz

Funkcję przedszkola budynek zlokalizowany nieopodal kościoła Jezuitów i hotelu przestał pełnić w 2020 roku, jednym z głównych powodów tej decyzji był zły stan budynku. Działka jest ciekawa nie tylko z uwagi na atrakcyjność związaną z położeniem w centrum Bydgoszczy, ale w przeszłości mieściła się na niej część Zamku Bydgoskiego zbudowanego w XIV wieku, którego relikt pozostał do XIX wieku. Społecznicy uważają, że warto zadbać o upamiętnienie zamku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu