Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSLD rozpoczyna kampanie. ,,Bydgoszcz to ludzie”

SLD rozpoczyna kampanie. ,,Bydgoszcz to ludzie”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 24 wrzesień 2018 21:06

W poniedziałkowy wieczór z oficjalną kampanią samorządową ruszył komitet SLD Lewica Razem w Bydgoszczy. Hasłem kandydatki na prezydenta Bydgoszczy Anny Mackiewicz będzie ,,Bydgoszcz to ludzie”.

W trakcie konwencji przedstawiono wszystkich kandydatów do Rady Miasta Bydgoszczy oraz Sejmiku Województwa z okręgu nr 1 obejmującego Miasto Bydgoszcz.

 

- Miasto rozwija się stabilnie, ale prosimy bydgoszczan o oddawanie głosu, bo to my mówimy, że wiele rzeczy zostało zrobionych poprawnie, ale mogło być lepiej. To wynika z tego, że lewica zawsze jest prospołeczna, proobywatelska i słucha mieszkańców. Jane Szopiński, Kazimierz Drozd, Tomek Puławski, wszyscy razem mówiliśmy zbudujmy Torbyd z większą widownią – mówił Ireneusz Nitkiewicz, szef kujawsko-pomorskich struktur SLD oraz kandydat na radnego Miasta Bydgoszczy.

 

Kandydująca na prezydenta Bydgoszczy Anna Mackiewicz, o motywach swojego startu powiedziała - Bo kocham Bydgoszcz.

 

Jak tłumaczyła Mackiewicz - Chciałabym dalej wpływać na jej wizerunek i dalej ją zmieniać. I wiem jak to robić.

 

Następnie podsumowała, że udało się wiele z programu SLD z 2014 roku zrealizować w tej kadencji - Dzięki radnym, wiceprezydentom, Mirkowi Kozłowiczowi i skromnie powiem mnie, udało się nam z tego programu wiele zrealizować.

 

Zdaniem kandydatki jej największym atutem jest to, że potrafi rozmawiać z mieszkańcami i prowadzić z nimi dialog, jednocześnie będąc przez 4 lata zastępcą prezydenta Rafała Bruskiego, miała okazję dobrze poznać funkcjonowanie miasta - Dzisiaj wiem co działa dobrze i co należy poprawić.

 

- Moje doświadczenie zdobywał nie na salonach, ale w działaniu razem z ludźmi – podkreślała kandydatka na prezydenta - Wszyscy chcemy, żeby Bydgoszcz była silnym miastem na mapie Polski i Europy, żeby była silną stolicą województwa. Ale moje hasło w tej kampanii to – Bydgoszcz to ludzie. Parafrazując powiedzenie – dom wszystkich – po czym sala odpowiedziała – Bydgoszcz!

 

- Ważne jest, żebyśmy zarządzali miastem razem z mieszkańcami. Prezydent, radni i urzędnicy, to muszą być liderzy zmian. Funkcja jest tylko służebna wobec mieszkańców. Bydgoszcz nie może być dyskryminująca, musi szanować potrzeby i prawa wszystkich. I osób niepełnosprawnych i seniorów oraz ich opiekunów. Musi zapewniać dostęp do usług publicznych dla wszystkich mieszkańców bez względu na osiedle na którym mieszkamy – wyjaśniała - Budując bydgoską tożsamość, zależy mi na tym aby budować ją również na różnorodności i tolerancji.

 

 

Szopiński nie wierzcie PO

Lider listy SLD Lewicy Razem do Sejmiku Województwa, Jan Szopiński natomiast podkreślał -Idziemy do sejmiku województwa żeby Bydgoszcz była traktowana jako największe miasto w tym województwie. Bo to Bydgoszcz wyznacza kierunki rozwoju województwa kujawsko-pomorskiego, jeżeli komuś się wydaje, że jest inaczej to jest w błędzie.

 

 

Szopiński również przestrzegał - W roku 2006 Platforma idąc do wyborów mówiła – wybierzcie kandydatów z bydgoskiej PO, marszałek będzie z Bydgoszczy. W roku 2014 idąc to wyborów mówiławybierzcie kandydata z Bydgoszczy, marszałek będzie z Bydgoszczy. I co? Nie wierzcie im, głosujcie na SLD. Nie wierzcie też dwom kandydatom z listy Platformy Obywatelskiej, którzy kłócą się o plan zagospodarowania przestrzennego. Jeden mówi dobry, drugi mówi że to zły jest plan. Otóż dla Bydgoszczy ważny będzie ten plan, w którym będziemy właściwie traktowani, w proporcji podziału środków unijnych w oparciu o liczbę mieszkańców. My wiemy jak to zrobić.

 

Komentarze

Warte obejrzenia

 • Osiem meczów mistrzowskich rozegranych zostanie w Bydgoszczy

  23 maja rozpoczną się Mistrzostwa Świata FIFA do lat 20, których gospodarzem będzie Polska. Dzisiaj FIFA zaprezentowała logo turnieju, znany jest również harmonogram rozgrywek. O tym jednak jakie zespoły zagrają w Bydgoszczy dowiemy się dopiero po losowaniu.

 • Zawisza do wiosny będzie przygotowywał się z IV ligowcami

  Po udanej rundzie jesiennej przed piłkarzami Zawiszy kilka spokojnych tygodni. Do trenowania wrócą dopiero po nowym roku. Już dzisiaj znamy plan gier sparingowych, w ramach których Zawisza zmierzy się z kilkoma klubami grających klasę wyżej, w IV lidze.

Wiadomości sportowe

Kosma Złotowski

 • Co warto wiedzieć przed poniedziałkową sesją budżetową

  W poniedziałek po raz pierwszy w tej kadencji Sejmik Województwa uchwalać będzie budżet województwa, dla roku budżetowego 2019. Na przyszły rok planuje się wynik operacyjny na poziomie 20 mln zł deficytu.

 • Plaga maili z fałszywymi fakturami. Uważaj – to może być wirus

  W listopadzie otrzymaliśmy na redakcyjnego maila informację, iż za rzekomą transakcję wystawiono fakturę, którą można pobrać po kliknięciu na link. Wiadomość podszywała się pod znaną firmę zajmującą się płatnościami elektronicznymi z Poznania. Po weryfikacji w biurze tej firmy okazało się, że jest to wiadomość fałszywa. Jak jednak nas poinformowano, już wcześniej ta firma otrzymywała sygnały o tym, iż rozsyłane są maile podsyłające się pod nią.

Wiadomości z regionu

Śledź nas

Kontakt

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.