Mamy pierwsze w Bydgoszczy zakazy fotografowania

Mamy pierwsze w Bydgoszczy zakazy fotografowania
Taka tabliczka oznacza, że dany obiekt jest objęty zakazem fotografowania.

W połowie kwietnia weszło w życie rozporządzenie o zakazie fotografowania kluczowych obiektów. Samo wejście rozporządzenia nie oznaczało jednak wprowadzenia zakazów, bowiem obiektu nim objęte muszą być specjalnie oznaczone – najprawdopodobniej jako pierwsza w Bydgoszczy zrobiła to Służba Więzienna.

Zakaz przede wszystkim miał dotyczyć obiektów wojskowych , ale póki co bydgoskim jednostkom specjalnie się nie śpieszy z jego wdrażaniem. Zgodnie z rozporządzeniem zakaz obowiązuje jeżeli widnieje widoczna na powyższym zdjęciu tabliczka.

Zobaczyć możemy ją na Areszcie Śledczym przy ulicy Jagiellońskiej, od rzecznik SW dowiadujemy się, że zakaz wdrożono już powszechniej – Uprzejmie informuję, że jednostki organizacyjne Służby Więziennej są objęte rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 marca 2025 r. w sprawie trybu oraz terminów wydawania zezwoleń na fotografowanie, filmowanie lub utrwalanie w inny sposób obrazu lub wizerunku obiektów, osób lub ruchomości, o których mowa w art. 616a ust. 1 ustawy z dnia 11 marca 2022 r. o obronie Ojczyzny, wzoru znaku zakazu fotografowania oraz sposobu jego uwidocznienia, utrwalenia i rozmieszczenia, w związku z powyższym przedmiotowe tabliczki zostały zamieszczone na podległych jednostkach penitencjarnych – informuje nas mjr. Agnieszka Wollmann.

Mamy też sygnały, że swoje restrykcje wdrożyły też Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy. Zgodnie z rozporządzeniem zakaz może objąć też dworce kolejowe i Urzędu Wojewódzkie. Zarówno od wojewody oraz od kolejarzy nie ma sygnałów o planach wdrożenia zakazu.