
W ubiegłym tygodniu radni Koalicji Obywatelskiej wzywali radnego Bogdana Dzakanowskiego do rezygnacji z mandatu, po tym jak Komitet Obrony Demokracji poinformował, że monitoring przed Sądem Okręgowym zarejestrował radnego zrywającego antyrządowe plandeki. Wczoraj list w sprawie Dzakanowskiego do posła Tomasza Latosa, prezesa struktur PiS w okręgu bydgoskim, napisał poseł Paweł Olszewski.
Olszewski porusza jednak inny temat, poniedziałkową konferencję prasową, na której mówił o problemie mieszkańców ulicy Fiedlera w Fordonie – W dniu 15 października 2019 r. Bogdan Dzakanowski powiedział: „Deweloper znalazł lukę w prawie, korzysta z ustawy na „Mieszkania plus”, a urzędnicy to przyklepali” – pisze Olszewski – Po pierwsze, wniosek dot. inwestycji przy ul. Fiedlera zgłoszony został w ramach tzw. ustawy „lex deweloper”, wdrożonej wbrew samorządom przez Rząd Prawa i Sprawiedliwości. Prezydent Miasta Bydgoszczy zgłaszał swoje uwagi do ustawy. Rada Miasta przyjęła stanowisko sprzeciwiające się zapisom ustawy, a radny Dzakanowski głosował przeciw temu stanowisku! Po drugie, kłamstwem jest stwierdzenie, że urzędnicy cokolwiek „przyklepali”. Zgodnie z ustawą określone organy zajmują się opiniowaniem wniosku, a końcową decyzję podejmuje Rada Miasta w drodze uchwały. Niewytłumaczalnym jest to jak Radny Miasta Bydgoszczy może nie wiedzieć o swoich kompetencjach. Jedynym wytłumaczeniem może być świadome kłamanie i wprowadzanie opinii publicznej w błąd.
Olszewski oczekuje reakcji Latosa na zachowanie Dzakanowskiego, postulując jego wykluczenie z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości.
Radny PiS Bogdan Dzakanowski wielokrotnie kłamał w przestrzeni publicznej. Sąd orzekł to chociażby w sprawie kłamliwych oskarżeń wobec Prezydenta Rafała Bruskiego, co do utwardzenia drogi do nieruchomości jednego z wiceprezydentów. Sąd nakazał także przeprosić za naruszenie dobrego imienia Miasta poprzez kłamliwe oskarżenia, że Prezydent i Przewodniczący Rady Miasta przebywają na Sesji Rady Miasta pod wpływem alkoholu. Podsumowanie funkcjonowania Pana Bogdana Dzakanowskiego w życiu publicznym jest sytuacja niszczenia i zabierania banerów działającego zgodnie z prawem Komitetu Obrony Demokracji, bo wyraża odmienne od partii, której Pan Dzakanowski jest radnym poglądy – pisze poseł Paweł Olszewski.
Sectetur adipiscing elit. Sed nisi ipsum, aliquet ac vulputate eu, congue nec diam. Mauris ligula metus, tempus eget scelerisque nec, aliquet et risus. Nulla consequat elit vel ipsum pharetra quis tempor metus varius.



