W maju 2024 roku całą Polską wstrząsnęła informacja o śmierci 27-letniego Michała Sylwestrzuka podczas interwencji policyjnej. Przyczyną śmierci zdaniem sądu było nadużycie siły przez byłych już policjantów. W poniedziałek Przemysław D. i Radosław P. usłyszeli wyroki kar pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.
Byli policjanci interweniowali w związku z zakłócaniem porządku przez 27-latka, który miał demolować mieszkanie. Funkcjonariusz skuli go kajdankami, a potem razili paralizatorem, chociaż miał nie stawiać w tym momencie oporu. Policja dość szybko wewnętrznie ustaliła, że doszło do poważnego nadużycia uprawnień, dlatego zostali oni wydali z Policji, a także na komendzie powiatowej wobec nadzorujących były wyciągnięte konsekwencje.
Przemysław D. za doprowadzenie do śmierci 27-latka został skazany na 7 lat pozbawienia wolności, a Radosław P. 6 lat. Są to kary bezwzględnego więzienia, zatem muszą być odbyte w zakładzie karnym.
Wyrok nie jest prawomocny, skazani mogą się od niego odwołać.

Od 2009 roku związany z lokalnymi mediami. Specjalizuje się w tematach dotyczących infrastruktury, polityki regionalnej oraz funkcjonowaniu samorządów.






