Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWorld Travel Awards poleca te miasta do odwiedzenia w 2021 roku. Wśród nich Bydgoszcz

World Travel Awards poleca te miasta do odwiedzenia w 2021 roku. Wśród nich Bydgoszcz

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 13 grudzień 2020 16:39
World Travel Awards poleca te miasta do odwiedzenia w 2021 roku. Wśród nich Bydgoszcz Fot: Bartosz Bieliński

Pod koniec listopada World Travel Awards wyróżniła najlepsze produkty turystyczne za rok 2020, co jest praktyce także polecenie ich tym, którzy szukają pomysłów na wakacje. Wśród wschodzących kierunków dla Europy wyróżniona została Bydgoszcz.

Rok 2020 dla branży turystycznej okazał się bardzo ciężki, z powodu światowej pandemii COVID-19, która znacznie ograniczyła podróże w celach rekreacyjnych i wypoczynkowych. Do nagrody w kategorii Europe's Leading Emerging Tourism Destination 2020, czyli wschodzących kierunków nominowano dziesięć destynacji. W tej kategorii wygrało gruzińskie Batumi, będące stolicą autonomicznej republiki Adżarskiej (uznającej jednak zwierzchność Tbilisi. Wśród dziesięciu nominowanych do tego tytułu znalazła się też Bydgoszcz, obok Matery we Włoszech, Derry w Północnej Irlandii, Kutna Hora w Czechach, Baku stolicy Azejberdżanu, Ljubijany w Słowenii, Mostaru w Bośni i Hercegowinie, Sibiu w Rumunii i stolicy Bułgarii Sofii.

 

W 2019 roku w tej kategorii znalazły się prawie te same miasta, również wygrało Batumi, Bydgoszcz zadebiutowała jednak dopiero w tegorocznej edycji.

 

W 2018 roku nominację w kategorii wiodącego projektu rozwoju turystyki dostał Szlak Wody, Przemysłu i Rzemiosła TeH20. Wygrał jednak portugalski geopark Passadiços do Paiva

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu