Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomornik zabezpieczył 7 śmieciarek Komunalnika. Powodem konflikt z Bydgoszczą

Komornik zabezpieczył 7 śmieciarek Komunalnika. Powodem konflikt z Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 marzec 2021 14:06

Firma Komunalnik, po tym jak ratusz zerwał z nią umowę, nie wywozi już odpadów od bydgoszczan, spór przedsiębiorcy z miastem zapewne przed sądami potrwa latami – zarówno Komunalnik domaga się odszkodowania za zerwanie umowy, ratusz natomiast naliczył na dzisiaj 4,8 mln zł kar umownych, których egzekucji się domaga.

 

Ostateczne roszczenia Bydgoszczy nie zostały jeszcze oszacowane, zastępca prezydenta Michał Sztybel mówi nawet o kwocie ponad 6 mln zł. To są kary za nierzetelne wywiązywanie usług przez Komunalnika w ostatnich miesiącach, na co skarżyli się mieszkańcy.

 

- Złożyliśmy do sądu wnioski o zabezpieczenie majątku firmy Komunalnik – informuje zastępca prezydenta Michał Sztybel - Jedna z tych spraw na tyle daleko się toczyła, że komornik sądowy na wniosek miasta zajął 7 śmieciarek

 

Wartość zabezpieczonych śmieciarek to według komornika 403 tys. zł. W najbliższych dniach powinny zostać ogłoszone przetargi na odbiór odpadów w sektorach obejmujących m.in. Fordon, Osową Górę, czy Czyżkówko, z których Komunalnik został wyrzucony. Obecnie odbiory wykonuje miejska firma ProNatura, we współpracy z Remondisem.

 

Spór o koszty reprezentacji prawnej

Sztybel poinformował, że poznańska kancelaria, która reprezentuje miasto w tym sporze otrzymała do tej pory 46,7 tys. zł wynagrodzenia. Przed tygodniem radni PiS opierając się o rejestr umów zarzucali ratuszowi, że było to około 1,3 mln zł. Sztybel wyjaśnił, że umowę z kancelarią tak skonstruowano, że może ona zarobić do 120 tys. zł (w przypadku gdyby sprawa miała finał w Sądzie Najwyższym) plus prowizję z tytułu wyegzekwowania odszkodowań dla Bydgoszczy. Może być to teoretycznie nawet 1,3 mln zł wynagrodzenia, gdyby udało się wyegzekwować od Komunalnika ponad 6 mln zł odszkodowania.

 

Warte obejrzenia

 • Sportowcy z niepełnosprawnością intelektualną walczą w Bydgoszczy o medale

  W ten weekend 20-22 maja odbywa się drugi z pięciu turniejów XII Ogólnopolskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych 2022, w ramach którego w Bydgoszczy o medale rywalizuje 115 sportowców z niepełnosprawnością intelektualną. Ceremonia otwarcia Igrzysk miała miejsce na bydgoskim Nowym Torbydzie.

 • Kujawy ponownie szczęśliwe dla Radosława Wojtaszka

  Arcymistrz Radosław Wojtaszek wywalczył w poniedziałek tytuł szachowego mistrza Polski, w czasie turnieju odbywającym się w Kruszwicy, tym samym obronił ubiegłoroczny tytuł wywalczony podczas mistrzostw w Bydgoszczy. Wspomnieć warto, że Wojtaszek klubowo związany jest z Minutorem Energą Gwiazdą Bydgoszcz. Mistrzostwa Polski w szachach odbywają się w Kruszwicy, jako wydarzenie towarzyszące przypadającej w tym roku 600. rocznicy nadania praw miejskich.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Śmierć i zniszczenie – to dzieło waszych przyjaciół!

   To zdjęcia zniszczonego wojną Chersonia, znajdującego się obecnie pod okupacją rosyjską. Okupacyjne władze kilka dni temu zapowiedziały włączenie go do Federacji Rosyjskiej jako terenu anektowanego. Kilka dni temu ukazał się raport, z którego wynika, że w rejonie Chersona Rosjan wspierali Syryjczycy związani z reżimem Al Assada, którego – co najbardziej przeraża – niektórzy lokalni politycy z naszego regionu próbowali prezentować jako przyjaciela.

 • Gdyby zwiększyć liczbę okręgów kto zyska,a kto straci?

  W ostatnim czasie pojawiło się sporo spekulacji na temat zmiany ordynacji wyborczej. Publicznie nikt w obozie rządzącym tego jednak nie potwierdza, stąd też trudno mówić o jakimkolwiek konkrecie. Nie mniej jednak Prawo i Sprawiedliwość reformuje swoje struktury, tworząc 100 komitetów okręgowych – struktury w okręgu bydgoskim będą podzielone na okręg bydgoski (północny) i inowrocławski (południowy). Niektórzy uważają, że to wstęp do zwiększenia liczby okręgów do Sejmu z 41 obecnie do 100. Jakby taka zmiana przełożyła się na wynik wyborów?

Wiadomości z regionu