Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKomornik zabezpieczył 7 śmieciarek Komunalnika. Powodem konflikt z Bydgoszczą

Komornik zabezpieczył 7 śmieciarek Komunalnika. Powodem konflikt z Bydgoszczą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 17 marzec 2021 14:06

Firma Komunalnik, po tym jak ratusz zerwał z nią umowę, nie wywozi już odpadów od bydgoszczan, spór przedsiębiorcy z miastem zapewne przed sądami potrwa latami – zarówno Komunalnik domaga się odszkodowania za zerwanie umowy, ratusz natomiast naliczył na dzisiaj 4,8 mln zł kar umownych, których egzekucji się domaga.

 

Ostateczne roszczenia Bydgoszczy nie zostały jeszcze oszacowane, zastępca prezydenta Michał Sztybel mówi nawet o kwocie ponad 6 mln zł. To są kary za nierzetelne wywiązywanie usług przez Komunalnika w ostatnich miesiącach, na co skarżyli się mieszkańcy.

 

- Złożyliśmy do sądu wnioski o zabezpieczenie majątku firmy Komunalnik – informuje zastępca prezydenta Michał Sztybel - Jedna z tych spraw na tyle daleko się toczyła, że komornik sądowy na wniosek miasta zajął 7 śmieciarek

 

Wartość zabezpieczonych śmieciarek to według komornika 403 tys. zł. W najbliższych dniach powinny zostać ogłoszone przetargi na odbiór odpadów w sektorach obejmujących m.in. Fordon, Osową Górę, czy Czyżkówko, z których Komunalnik został wyrzucony. Obecnie odbiory wykonuje miejska firma ProNatura, we współpracy z Remondisem.

 

Spór o koszty reprezentacji prawnej

Sztybel poinformował, że poznańska kancelaria, która reprezentuje miasto w tym sporze otrzymała do tej pory 46,7 tys. zł wynagrodzenia. Przed tygodniem radni PiS opierając się o rejestr umów zarzucali ratuszowi, że było to około 1,3 mln zł. Sztybel wyjaśnił, że umowę z kancelarią tak skonstruowano, że może ona zarobić do 120 tys. zł (w przypadku gdyby sprawa miała finał w Sądzie Najwyższym) plus prowizję z tytułu wyegzekwowania odszkodowań dla Bydgoszczy. Może być to teoretycznie nawet 1,3 mln zł wynagrodzenia, gdyby udało się wyegzekwować od Komunalnika ponad 6 mln zł odszkodowania.

 

Warte obejrzenia

 • Mamy Mistrza Świata w Karate Kyokushin

  W weekend w Tauron Arena w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata w Karate Kyokushin, które wygrał Paweł Stasiński, na co dzień uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu, trenujący w Bydgoskim Klubie Kyokushin. Jego przygoda z tym sportem trwa od 2017 roku.

 • Czy i kto kogo uderzył na meczu IV ligi w Inowrocławiu?

  W sobotę Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko w stosunku 1:6 z Pogonią Mogilno. To jednak nie o wyniku meczu dyskutuje się po tym meczu, ale o tym co działo się w pomieszczeniach klubowych. O sprawie pisze m.in. portal Telewizji Polskiej.

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

 • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

  W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

  Etykiety: kolej
 • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

  Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu