Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPierwsi goście przylecieli z Krakowa do Bydgoszczy, chwilę po nich do Krakowa odlecieli pierwsi z Bydgoszczy

Pierwsi goście przylecieli z Krakowa do Bydgoszczy, chwilę po nich do Krakowa odlecieli pierwsi z Bydgoszczy

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 19 czerwiec 2021 15:24
Pierwsi goście przylecieli z Krakowa do Bydgoszczy, chwilę po nich do Krakowa odlecieli pierwsi z Bydgoszczy Fot: PLB

W piątek 18 czerwca na płycie bydgoskiego lotniska , o godzinie 9:40 pojawił się samolot Polskich Linii Lotniczych LOT, który około godziny wcześniej wystartował z Krakowa. Na jego pokładzie znajdowali się przedstawiciele Małopolskiej Organizacji Turystycznej, bowiem branża turystyczna liczy na korzyści z nowego połączenia lotniczego.

Z Bydgoszczy do Krakowa loty funkcjonowały przez chwilę kilka lat temu. Lotnictwo na tej trasie jest bardzo konkurencyjne, bowiem oferuje podróż na całej trasie w ciągu godziny - Krajowe połączenia lotnicze to doskonała alternatywa dla podróży samochodem, która do Krakowa trwa kilka godzin. Liczymy, że te komfortowe warunki podróży i atrakcyjne turystycznie regiony przyciągną do naszego terminala pasażerów. – mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. – Liczę, że walory turystyczne naszego regionu zachęcą Małopolan do zwiedzenia Kujaw i Pomorza.

 

W powitaniu samolotu LOT-u wziął udział marszałek województwa Piotr Całbecki, mówiąc o nadziejach jakie przynosi nowy kierunek lotów, na powrót Portu Lotniczego Bydgoszcz do wyników sprzed pandemii.

 

Fot: PLB

 

- 2020 rok pokazał nam wszystkim jak istotna jest turystyka krajowa i jak ważne są bliskie relacje pomiędzy polskimi regionami. Pomimo, że od 2008 roku budujemy w Polsce co roku około 300 km nowych dróg i autostrad to nadal połączenia lotnicze pomiędzy polskimi miastami są niezbędne dla rozwoju ruchu turystycznego i współpracy gospodarczej. – mówi Grzegorz Biedroń, Prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej. - Bardzo cieszy mnie decyzja Polskich Linii Lotniczych LOT o otwarciu połączeń na trasie Kraków – Bydgoszcz. Ta decyzja niewątpliwie jest dużym wsparciem lotniska Bydgoszcz i jestem przekonany, że mieszkańcy województwa Kujawsko – Pomorskiego i Małopolskiego będą dzięki temu jeszcze bliżej siebie.

 

Do Bydgoszczy przyleciał też prezes krakowskiego lotniska Balice Radosław Włoszek. W powitaniu samolotu udział wzięli także przedstawiciele Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, którzy liczą, że nasz region zwiedzać będą turyści z Małopolski. Loty pomiędzy Bydgoszczą i Krakowem, w obu kierunkach, przez najbliższe tygodnie będą się odbywały w piątki i w niedziele.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?

Wiadomości z regionu