Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKsiądz dobrodziej zadbał, aby parafianie nie ucierpieli na geniuszu urzędników

Ksiądz dobrodziej zadbał, aby parafianie nie ucierpieli na geniuszu urzędników

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 11 kwiecień 2023 12:33

Dużym zaangażowaniem wykazał się proboszcz parafii pw. św. Antoniego przy Węźle Zachodnim, który na okres wielkanocny postanowił udostępnić nawet podwórze domu parafialnego, zaadaptowane na przestrzeń parkingową, pod samą świątynią w sposób bardziej profesjonalny niż do tej pory wyznaczono miejsca parkingowego, dzięki temu parafianie nie byli skazani na ,,atrakcyjną według ratusza” ofertę Park&Ride i parkowania za ponad 6 zł.

W grudniu do ratusza trafiło kilkaset podpisów mieszkańców Czyżkówka, który w petycji oczekiwali, aby w niedzielę i w dni świąteczne na tym jednym parkingu Park&Ride nie pobierać opłat. Prezydent wyżej niż zdanie 532 mieszkańców ocenił opinię kilku urzędników, którzy go przekonali, że w niedzielę ktoś może chcieć zaparkować samochód i przesiąść się na autobus. Prezydent wprost odpowiadając na petycję stwierdził, że otwieranie parkingu na święta bezpłatnie byłoby ,,zaprzeczeniem idei P&R”.

 

Praktyka jest jednak taka, że parking jest wykorzystywany minimalnie, zazwyczaj można go zobaczyć pusty. Trudno zatem uznać, że podejmowane działania w jakikolwiek sposób służą mieszkańcom. Jakby władza zapomniała, że przede

 

Ksiądz się spisał

Żeby bardziej precyzyjnie pokazać tematykę trzeba spojrzeć na nią historycznie. Parking przed kościołem funkcjonował przez właściwie dziesiątki lat, można powiedzieć, że parking tam był dla mieszkańców od zawsze. Zmieniło się to wraz z pojawieniem się szlabanów na Park&Ride. Gdyby faktycznie ten parking był zajmowany przez osoby przesiadające się na komunikację miejską, to jeszcze można by zrozumieć, ale gdy stoją puste to.....

 

W ostatnich dniach widzieliśmy, że przy determinacji proboszcza, mieszkańcy jakoś sobie poradzili, choć zapewne pusty Park&Ride był tematem wielu rozmów przy wielkanocnych stołach parafian.

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

 • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

  Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

  Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu