Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPo kilku miesiącach wzrostu bezrobocia w Bydgoszczy, marzec wychodzi na zero

Po kilku miesiącach wzrostu bezrobocia w Bydgoszczy, marzec wychodzi na zero

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 14 kwiecień 2023 06:58
Po kilku miesiącach wzrostu bezrobocia w Bydgoszczy, marzec wychodzi na zero Fot: Bartosz Bieliński

Od października z miesiąca na miesiąc przybywało w Bydgoszczy zarejestrowanych bezrobotnych, przy czym nie były to specjalnie duże liczby w stosunku do ogółu mieszkańców – na koniec lutego bezrobocie szacowano na poziomie 2,4%, co jest wciąż bliskie historycznemu rekordowi 2,1% z ubiegłego roku. Marzec to pierwszy miesiąc, w którym widzimy tendencje spadkową, najprawdopodobniej z uwagi na sezonowość w najbliższych miesiącach będzie ubywać bezrobotnych.

Na koniec marca według Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy zarejestrowanych było 3.956 bezrobotnych, to dokładnie o 6 mniej niż pod koniec lutego, można zatem uznać, że z uwagi na minimalną różnicę marzec jest na zero. Daje to nadzieję, że przed nami okres przyśpieszenia w gospodarce.

 

W ostatnich miesiącach najwyższy wzrost bezrobocia odnotowano w Bydgoszczy w styczniu o 226 osoby, powyżej setki notowano też w październiku i w lutym (o 105 osób). W listopadzie i w grudniu wzrosty były niewielkie.

 

 

Warte obejrzenia

 • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

  Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

 • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

  W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

 • Nie zgodziliśmy się, aby prawa do polskiej pieśni patriotycznej przywłaszczył sobie amerykański kapitał

  Gdy 11 listopada publikowaliśmy w serwisie YouTube relację z bydgoskich obchodów, nie zakładaliśmy, że stanie się ona przedmiotem większego sporu. W naszym materiale pojawia się na końcu wykonanie pieśnie ,,Boże coś Polskę” przez orkiestrę wojskową oraz uczestników nabożeństwa, jak się okazało prawa autorskie do tej pieśni postawił sobie przypisać amerykański podmiot TuneCore, a procedury przyjęte przez Facebook-a sprzyjały korzystniejszemu rozstrzygnieciu dla TuneCore.

 • Modernizacja Magistrali Węglowej utknęła w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska

  Modernizacja linii kolejowej nr 201, czyli historycznej Magistrali Węglowej ma być jedną z ważniejszych realizacji najbliższej dekady w Polsce, mówimy bowiem o wartej prawie 10 mld zł inwestycji pomiędzy Bydgoszczą i portem Gdynia. Południowy fragment tej inwestycji od kilku lat nie może się doczekać jednak na decyzję środowiskową, co może doprowadzić, że za chwilę termin zakończenia robót w 2028 roku przestanie być aktualny.

  Etykiety: linia nr 201

Wiadomości z regionu