Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz chce oddać szpital Politechnice

Bydgoszcz chce oddać szpital Politechnice

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 25 kwiecień 2023 06:55

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski w Bydgoszczy może w przyszłości mieć nowy podmiot prowadzący, prezydent Rafał Bruski wyraził wolę, aby jedyny podlegający Miastu Bydgoszcz szpital przekazać w zarząd Politechnice Bydgoskiej. Miałoby być to wsparcie dla ambitnego planu uruchomienia Wydziału Medycznego na tej bydgoskiej uczelni.

W sobotę informowaliśmy o tym, że Politechnika Bydgoska podpisała list intencyjny w sprawie wykorzystania na potrzeby kształcenia lekarskiego Szpitala MSWiA w Bydgoszczy. W poniedziałek dowiedzieliśmy się, że jest zamiar wykorzystania też bazy Szpitala Miejskiego, w tym wypadku jednak byłoby to pójście znacznie dalej niż ze szpitalem MSWiA, bowiem placówką zaczęła by zarządzać uczelnia – podobnie jak ma to teraz miejsce w przypadku szpitali uniwersyteckich Biziela i Jurasza, będących w zarządzie UMK z Torunia.

 

- Mogę pogratulować odwagi decyzji jakie pojawiły się na Politechnice Bydgoskiej – tak do planów bydgoskiej uczelni odnosi się prezydent Rafał Bruski - To jest wielkie wyzwanie, aby spełnić wymogi pozwalające uczelni kształcenie studentów, spełnienie wielu warunków, jednym z kluczowych warunków, niezwykle trudnym jest posiadanie bazy klinicznej.


Droga do zmiany podmiotu prowadzącego szpitala jest długa, w środę Rada Miasta Bydgoszczy będzie głosować nad wstępną deklaracją pójścia w tym kierunku - Tak, aby Politechnika Bydgoska miała pełną bazę, aby mogła się rozwijać – ocenia włodarz Bydgoszczy.

 

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski, jak niedawno informowaliśmy, kolejny rok zakończył z dodatnim bilansem finansowym, nie ma też problemów z przeterminowanymi płatnościami.


- Głównym celem na najbliższy czas jest utworzenie kierunku lekarskie. Nie uda się to bez życzliwości otoczenia, w tym wypadku bez życzliwości i ze zrozumienia ze strony miasta – mówi rektor Politechniki Bydgoskiej prof. Marek Adamski.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu