Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 15 maj 2023

11 listopada 2021 roku w Kaliszu doszło do incydentów, o których pisały nawet zagraniczne media, gdy na publicznym zgromadzeniu doszło do publicznego spalenia kopii Statutów Kaliskich i zachowań antysemickich. Proces karny w tej sprawie jeszcze jednak nie ruszył, 11 kwietnia Sąd Okręgowy w Kaliszu uznał, że nie jest właściwy do jego przeprowadzenia i przekazał sprawę do Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za nami dość ciekawy tydzień, dlatego mamy dla was kilka tematów. Zaczniemy od prac nad unijnymi przepisami, które mają jako pierwsze na świecie unormować stosowanie sztucznej inteligencji. Parlament Europejski chce, aby sztuczna inteligencja musiała działać pod nadzorem ludzi, a decyzje algorytmów np. kredytowe były w pełni przejrzyste.

Opublikowano w Magazyn

Wydaje się, że nikogo nie trzeba przekonywać, że trwająca niepewność oraz perspektywa ewentualnej utraty wsparcia, prowadzi do degradacji polskiej pozycji gospodarczej na tle innych państw Unii Europejskiej, a także powoduje narastanie dystansu między konkurencyjnością firm z Polski i z krajów korzystających ze środków na odbudowę – czytamy w stanowisku Pracodawców Pomorza i Kujaw, w sprawie pilnego uruchomienie funduszy z Krajowego Programu Odbudowy, które są zawieszone z powodu sporu rządu z Brukselą, a ostatnio także pata ustrojowego.

Opublikowano w Regionalne

W stolicy Armenii odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w boksie, w których debiutował Wiktor Paczkowski (54 kg), zawodnik Championa Włocławek. Był to dla młodego zawodnika wymarzony debiut, bowiem przywozi na Kujawy brązowy medal.

Opublikowano w Sport

Przed dwoma laty głośno było o sporej ilości śniętych ryb w Noteci, czego przyczyną była awaria w zakładach Ciech Soda Mątwy, rok temu z kolei do katastrofy środowiskowej doszło w Odrze, przez co zagadnienia związane z tym co zakłady emitują do rzek budzą zainteresowanie opinii publicznej. Jak wynika z informacji Ministerstwa Klimatu i Środowiska inowrocławskie zakłady Ciechu doprowadziły w ubiegłym roku do kilku incydentów.

Opublikowano w Inowrocław

Przeprawa promowa pomiędzy Czarnowem i Solcem Kujawskim uruchomiona została ze sporym opóźnieniem na początku maja, funkcjonuje ona w ramach 4-miesięcznych testów, koniecznych do rejestracji jednostki promowej, przez co w tym okresie nie pobiera się opłat. W sobotę mieliśmy pierwszy większy incydent, z którego powodu póki co przeprawa jest zawieszona.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Znamy doniesienia na ten temat, jesteśmy w kontakcie z naszymi polskimi partnerami, staramy się ustalić nieco więcej – powiedział na piątkowej konferencji prasowej w Białym Domu, jego przedstawiciel John Kirby. Jest to wypowiedź dość wstrzemięźliwa, ale pokazująca, że Amerykanie interesuje są incydentem z Polski. Wciąż nie mamy jednak na tyle klarownej sytuacji, aby móc o wystrzelenie tej rakiety obwinić np. Rosję.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30