Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 24 maj 2024

Na popularnym profilu z memami, który na Facebook-u obserwuje prawie 2 mln osób, w tym tygodniu pojawił się mem o tym, że w Bydgoszczy mamy więcej sklepów monopolowych niż w całej Norwegii. Można powiedzieć, że jest to odgrzewany temat, który się ciągnie od jednej z publikacji medialnych z 2014 roku, ale niestety ma to wpływ na wizerunek miasta. Czy jednak jest to uczciwa łatka?

Opublikowano w Bydgoszcz

Zgodnie z zapowiedzią dzisiejsze wydanie Przeglądu zagranicznego będzie zdominowane przez debatę kandydatów na przewodniczącego Komisji Europejskiej. Z racji tego, że debata trwała blisko 2 godziny, w tym wydaniu skupiamy się na budzącym spore emocje temacie Zielonego Ładu oraz bezpieczeństwa Europy w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Opublikowano w Magazyn

W skali Unii Europejskiej blisko 36% dzieci do 3 roku życia objętych jest opieką żłobkową, w Polsce ten wskaźnik nieznacznie przekracza 15%. Główną przyczyną tego stanu rzeczy jest nadal niewielka dostępność żłobków – w Polsce pod koniec 2022 roku było miejsc odpowiadających około 25% populacji do 3 roku życia (dane z raportu NIK), przy czym sieć żłobków nie jest rozłożona równomiernie i spory procent gmin nie ma żadnych miejsc żłobkowych (na koniec 2022 roku było to ponad 45% gmin). W praktyce miejsca w żłobkach przy takiej strukturze były obłożone w 83%.

Opublikowano w Regionalne

Zdaniem europosła Kosmy Złotowskiego, który ubiega się o kolejną kadencję w Parlamencie Europejskim, Unia Europejska ponosi ogromne koszty wdrażania Zielonego Ładu, a te pieniądze lepiej zainwestować na obronę przed Rosją - Niestety żyjemy w czasach wielkich zagrożeń ze strony rosyjskiej i musimy być gotowi, że te wydatki będą rosły – powiedział lider listy Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego z województwa kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w jednym z mieszkań w Inowrocławiu doszło do interwencji policyjnej wobec agresywnego mężczyzny, który miał wyrzucać meble z domu. Interweniujący policjanci użyli wobec niego paralizatora co doprowadziło do utraty przytomności, trafił on do inowrocławskiego szpitala, ale zmarł. Miał 27 lat. Jako pierwsza o tym zajściu poinformowała telewizja TVN24.

Opublikowano w Inowrocław

Ogród Botaniczny nieopodal Placu Weyssenhoffa istnieje już od prawie stu lat. Ostatni okres to czas zarządzania nim przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, którego główny kampus bezpośrednio z nim sąsiaduje. Jest to mieszkańcom miejsce raczej dobrze znane. W 2021 roku uczelnia rozpoczęła duży projekt rewitalizacyjny.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek w Nakle nad Notecią i w Bydgoszczy odbędzie się posiedzenie podkomisji stałej ds. żeglugi śródlądowej. Jedyny formalny punkt jaki będzie rozpatrywany to informacja ministra na temat kwalifikacji zawodowych w żegludze śródlądowej. Będzie to jednak też okazja do promocji regionu wśród posłów oraz poruszania problematyki z jakimi boryka się żegluga śródlądowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

 • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

  Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu