Jesteś tutaj: HomeEurowyboryArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 18 maj 2023

Kilka dni temu ratusz opublikował raport z inwentaryzacji gazów cieplarnianych, który sporządzany jest co dwa lata od 2005 roku – z dokumentu wynika, że emisja MG CO2 spadła od tamtego okresu do 2022 roku o 20,5%. Przypomnijmy, że cel dla Polski stawiany przez Unię Europejską to 17,7% na rok 2030, czyli w skali Bydgoszczy udało się już go osiągnąć.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wczoraj (17 maja) wyemitowaliśmy reportaż, w którym wyrażamy wątpliwości co do posługiwania się kartą parkingową dla osoby niepełnosprawnej przez radnego Zdzisława Tylickiego, który nie ma problemów z samodzielnym poruszaniem się, a zdarza mu się nawet grać w piłkę. Ten materiał na radnym nie zrobił żadnego wrażenia, bowiem dzisiaj jak gdyby nigdy nic znowu zostawił samochód na kilka godzin pod ratuszem, na jedynym miejscu w sporym obrębie Starego Miasta dla niepełnosprawnych. Tego dnia radny nie miał w ratuszu żadnych komisji, za to spotkanie partyjne.

Opublikowano w Bydgoszcz

Każdego roku w Polsce ujawnianych jest od kilkudziesięciu do nawet ponad stu nielegalnych wysypisk zawierające odpady niebezpieczne dla środowiska, w każdym z tych przypadków konieczne jest podjęcie pilnych działań, ale w przypadku, gdy nie jest możliwe ustalenie tego, kto je wytworzył, to zadanie spada na samorząd, którego może nie być stać na usuniecie nie swoich odpadów. Zdaniem Najwyższej Izby Kontroli nie jest przestrzegana Konstytucja w zakresie refundowania kosztów samorządom.

Opublikowano w Regionalne

W czwartek grupa posłów Lewicy z przewodniczącym Włodzimierzem Czarzastym na czele odwiedziła Bydgoszcz i Toruń, spotkania z parlamentarzystami Nowej Lewicy odbywały się też w mniejszych miastach województwa. Jak mówi nam posłanka Magdalena Biejat z Razem, jest to okazja, aby przypomnieć mieszkańcom naszego regionu, że z klubu Lewicy już dawno wyszły inicjatywy waloryzacji świadczenia 500 Plus oraz radykalnego obniżenia cen leków.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kwietnia Kruszwica żyje w specjalnym trybie, bowiem most wzdłuż drogi krajowej nr 62, który łączy części miasta położone po dwóch stronach Gopła przechodzi obecnie remont, który ma przywrócić jego parametry, a także poprawić komfort użytkowników. Przed dwoma tygodniami ekipa budowlana natrafiła na ludzkie szczątki.

Opublikowano w Kruszwica

Relacje polsko-węgierskie w ostatnich miesiącach są dość trudne, za sprawą wojny na Ukrainie, ale czy to oznacza koniec tysiącletniej przyjaźni obu narodów? Zdaniem konsula honorowego Węgier w Bydgoszczy Marka Pietrzaka ten trudny czas trzeba przetrwać i szukać elementów które łączą. Dzisiaj w Bydgoszczy rozpoczyna się Festiwal Kultury Węgierskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak liderzy mogą zadbać o wzrost swoich firm mimo trudnych warunków rynkowych takich, jak inflacja, konsekwencje wojny w Ukrainie i pandemii? Na to pytanie odpowiedzą eksperci na konferencji „Lider w świecie VUCA 3.0: czyli jak wygrywać w czasach turbulencji i niepewności”, która 23 maja odbędzie się w Młynach Rothera. Udział w konferencji jest bezpłatny. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Portal Kujawski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia Ukr

Warte obejrzenia

« Listopad 2015 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30