Jesteś tutaj: HomeInowrocławMinister przekonywał rodziców 6-latków, ale wątpliwości nadal wiele

Minister przekonywał rodziców 6-latków, ale wątpliwości nadal wiele

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 17 czerwiec 2013 18:32

Kilka dni temu do Sejmu wpłynęło ponad 500 tys.. podpisów rodziców 6-latków, którzy są przeciwni, aby dzieci już w tym wieku rozpoczynały naukę szkolną. Podpisy na członkach rządu nie zrobiły jak można zauważyć zbytnio wrażenia. W poniedziałek inowrocławskich rodziców do propozycji rządowej próbował przekonywać pracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Rodzice złożyli do Sejmu podpisy w sprawie rozpisania referendum  w sprawie reformy jaką wprowadza Platforma Obywatelska. Zdaniem rodziców wpłynie ona negatywnie na rozwój ich dzieci. Poparcie dla referendum w programie TVN24 ,,Kawa na ławę” wyraził poseł z naszego okręgu Eugeniusz Kłopotek. Przeciwni takiemu rozstrzygnięciu są jednak już politycy PO.

 

Przy braku jedności w PSL niewykluczone jednak, że do referendum dojdzie. Rodzice boją się ponadto, że klasy będą mieszany, czyli z przedstawicielami dwóch roczników oraz nieprzygotowania szkół do nowego programu nauczania.

 

W Inowrocławiu w poniedziałek gościł Sekretarz  Stanu w  Ministerstwie Edukacji Narodowej Przemysław Krzyżanowski.  Próbował przekonywać on rodziców do wprowadzanych zmian.  Obniżenie wieku szkolnego to ważna cywilizacyjna zmiana – przekonywał.  Minister pozytywnie ocenił także przygotowania do wprowadzenia nowego programu Szkoły Podstawowej nr 4.

Warte obejrzenia

  • Zawisza zagra w III lidze!

    33 kolejka IV ligi, a zarazem ostatnia w swoich wynikach okazała się zaskakująca, ale podsumować można ją stwierdzeniem, że Zawisza awansował do III ligi. To kolejny krok w odbudowywaniu bydgoskiej piłki nożnej, który kilka lat temu rozpoczął się w B klasie, najniższej klasie rozgrywkowej.

  • Zawisza pewnie pokonuje zespół z Włoclawka. Czekamy na potwierdzenie podtrzymania walkowera

    W zaległym meczu 29 kolejki Zawisza Bydgoszcz pokonał 5:1 Lidera Włocławek wracając na pozycję lidera IV ligi. Przed nami jedna kolejka – jeżeli w sobotę Zawisza i Włocłavia wygrają swoje mecze, to do III ligi awansuje bydgoski klub. Sprawę może jednak skomplikować cofnięcie walkowera jakim ukarana została Włocławia.

Wiadomości sportowe

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021

Wiadomości z regionu