Jesteś tutaj: HomeInowrocławW Inowrocławiu WOŚP z nowym rekordem

W Inowrocławiu WOŚP z nowym rekordem

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 29 styczeń 2024 15:39
W Inowrocławiu WOŚP z nowym rekordem Fot: KCK

Każdy Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to w Inowrocławiu wielkie święto. W tym roku na Kujawach głównym centrum był Teatr Miejski, gdzie odbył się koncert. Nie zapomniano jednak też o tradycyjnym biegu na Stadionie Miejskim i turnieju siatkarskim na hali sportowej. Jak wynika ze wstępnego podsumowania Kujawskiego Centrum Kultury, które co roku koordynuje Finał w Inowrocławiu – zebrano 207 tys. i 525 zł oraz 23 grosze.

Po raz kolejny w Inowrocławiu pobito na otwarcie rekord. Są to głównie pieniądze zebrane przez wolontariuszy do puszek, ale też zakończone w niedzielę licytację. WOŚP gra jednak nadal, trwają licytację, a na dokładne podsumowanie musimy poczekać do końcówki marca. Jedno jest pewne – zadeklarowana kwota 207,5 tys. zł na pewno wzrośnie.

 

Punktem kulminacyjnym w miastach było Światełko do nieba. W większości samorządów zrezygnowano z fajerwerków już wiele lat temu, także z uwagi na wywoływaną traumę u zwierząt. Różne miasta w różny sposób zastępowały pirotechnikę. W Inowrocławiu zrobiono konfetti.

 

W tym roku WOŚP gran na rzecz lepszej diagnostyki i leczenia płuc.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu