Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWielki pokaz laserowy zwieńczył 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy

Wielki pokaz laserowy zwieńczył 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 28 styczeń 2024 21:35

W niedzielę można powiedzieć aura dopisała, termometry co prawda pokazywały niewiele powyżej zera, to wiatr za specjalnie nie dokuczał, zatem na Starym Rynku było nawet przyjemnie, choć zapewne swoje dla rozgrzania nas zrobiła Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i szczytna sprawa.

Od południa na Starym Rynku odbywał się koncert, do tego atrakcje towarzyszące jak możliwość zobaczenia z bliska motocyklu żużlowego, a nawet dodania w nim gazu. Dla najmłodszych sporą atrakcją był wóz strażacki, do którego można było wejść, jakim przyjechali strażacy z OSP w Osielsku. Najważniejszą rolę odgywały jednak setki wolontariuszy.

 

- Cieszę się bardzo, że jesteście tutaj. Bo jeżeli jesteście tutaj to znaczy, że jesteście dobrymi ludźmi, a w dzisiejszych czasach bycie dobrym człowiekiem to jest coś ważnego – mówił tuż przed godzina 20 wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski. Kulminacyjnym momentem było symboliczne Światełko do nieba o godzinie 20. Od kilku lat zrezygnowano z fajerwerków, w tym roku przygotowano jednak laserowy pokaz świateł, co było na pewno ciekawą atrakcją.

 

 

 


Główny bydgoski sztab mieścił się w Młynach Rothera, tam wolontariusze zdawali puszki, które były od razu liczone. W Młynach widoczna była spora kolejka, dlatego na razie wstrzymujemy się z podsumowywaniem Finału od strony finansowej, bowiem jeszcze sporo liczenia.

 

 

W tym roku WOŚP grał na rzecz wsparcia diagnozy płuc oraz rehabilitacji pocovidowej.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Szkoły nie przygotowują uczniów na wejście w dorosłość. Oceny wciąż ważniejsze od kompetencji przyszłości i kreatywności

  Około 40 proc. uczniów, zarówno szkół podstawowych, jak i średnich, uważa, że popełnienie błędu oznacza, że nie są mądrzy – wynika z raportu „Mogę wszystko. Co na to współcześni uczniowie?” Fundacji Teach for Poland. Obawa przed byciem tak odbieranym powoduje także, że wielu z nich nie zadaje pytań, kiedy czegoś nie wiedzą. – W konsekwencji za kilkanaście lat będziemy społeczeństwem, które będzie się bało innowacji i zmian – ocenia Katarzyna Nabrdalik, prezeska Fundacji Teach for Poland. Wielu uczniów regularnie stawia sobie cele i do nich dąży, ale często kojarzą się one z ocenami. To wyniki w nauce, a nie rozwój umiejętności, są traktowane jako wyznacznik sukcesu.

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

Wiadomości z regionu