Jesteś tutaj: HomeInowrocławPosłów nie interesuje Inowrocław? (wideo)

Posłów nie interesuje Inowrocław? (wideo)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Inowrocław poniedziałek, 26 listopad 2012 20:32

Rada Miejska Inowrocławia przyjęła w środę stanowisko między innymi do marszałka Całbeckiego w sprawie rozbudowy drogi krajowej nr 15. W czasie debaty nad tym punktem zarzucano posłom z regionu, że Inowrocław interesuje ich tylko w czasie kampanii wyborczej.

 

Z inicjatywą przyjęcia stanowiska Rady Miejskiej w kwestii dotyczącej tej inwestycji wyszła radna PO Magdalena Waloch. Radni zamiast dyskutować jednak o stanowisku zaczęli krytykować posłów, którzy w ich opinii lekceważą problemy Inowrocławia – Mój poseł, który jest z Inowrocławia zabiega o sprawy związane z Inowrocławiem i drogą krajową nr 15. Apeluje tutaj do pozostałych posłów, aby jasno określili, czy przyjeżdżają tutaj tylko i wyłącznie w kampanii wyborczej i tylko wtedy interesuje ich Inowrocław. Nie zauważyłem medialnie, aby inni posłowie pokazali, że interesują się tym miastem i wspierają tą inicjatywę – mówił radny PO Henryk Procek.

 

Krytycznie o parlamentarzystach wypowiadali się także inni radni, między innymi Jacek Olech- Zgadzam się z moim przedmówcą. Wzywam wszystkich posłów, którzy korzystają z naszych głosów. Także tych, którzy przyklejali się w prezydenckiej kampanii wyborczej, co w na wiecu w Parku Solankowym (od redakcji: w lipcu 2010 roku miał tam miejsce wiec Bronisława Komorowskiego), żeby ci swoi posłowie przypomnieli tamtym.

 

Uważam, że są to stwierdzenia niesprawiedliwe. Nie opuściłam nigdy żadnego tematu drogowego związanego z Inowrocławiem. Uczestniczyłam w protestach, pisałam w sprawie miasta interpelacje – odnosi się do zachowania inowrocławskich radnych posłanka SLD Anna Bańkowska - Tak to jest jak miastem rządzi ojciec z synem. Prezydent nie raz mi dziękował za działania na rzecz Inowrocławia – dodaje. W rozmowie z nami posłanka przyznała, że od czasu gdy posłem został Krzysztof Brejza nie dostaje z miasta żadnych zaproszeń. Jest to przykre, gdyż w tym mieście spędziłam pół życia. W czasie dyskusji na tematy metropolitarne posłanka Bańkowska broni także koncepcji z udziałem Inowrocławia.

 

Stanowisko Rady Miejskiej zostało przyjęte jednogłośnie. Jednakże w wieczornej audycji TVB Bydgoszcz ,,Polityka dla ludzi” senator PO Jan Rulewski stwierdził - Obietnic było dużo. Już wcześniej było wiadomo, że S5 i innych dróg w Polsce nie będzie. Przeszarżowano w planach, wzrosły koszty, niepowiedzenia organizacyjne. Nie będzie także DK 15, czyli drogi łączącej Toruń z Gnieznem.

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu