Jesteś tutaj: HomeMagazynPierwszy raz od maja mamy ponad setkę zakażeń (raport)

Pierwszy raz od maja mamy ponad setkę zakażeń (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 16 październik 2021 13:20
Pierwszy raz od maja mamy ponad setkę zakażeń (raport) Fot: Markus Spiske

W sobotę potwierdzono 109 nowych zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim oraz ponad 3,2 tys. w skali kraju. Ostatni raz ponad 100 zakażeń mieliśmy w naszym województwie 19 maja. Sytuacja epidemiczna w kujawsko-pomorskim jest znacznie lepsza od średniej dla kraju.

Jak spojrzymy na sytuację w kraju to w ostatnich dniach aż 50% zakażeń generowały tylko trzy województwa: podlaskie, lubelski i mazowieckie. Z tego też powodu mamy do czynienia w praktyce z różnymi stadiami epidemii w zależności od części kraju, stąd też wydaje się, że powinniśmy w kujawsko-pomorskim do ogólnopolskich danych podchodzić z dystansem.

 

 

W ostatnim tygodniu w kujawsko-pomorskim stwierdzono 486 nowych zakażeń, czyli o 36% więcej niż tydzień wcześniej. Średnio na 100 tys. mieszkańców daje to 3,4 zakażenia dziennie. W skali kraju jest to 6 zakażeń, natomiast dynamika wzrostu wynosi 46%. Wynika z tego raz, że epidemia rozwija się w naszym kraju wolniej niż średnia dla kraju, a dwa liczba zakażeń poniżej średniej krajowej.

 

W Bydgoszczy średnia na 100 tys. mieszkańców wynosi 4,5.

 

Po południu zapraszamy na raport szczegółowy dotyczący szczepień. Widoczny jest w ostatnim czasie wzrost szczepień najstarszych roczników.

 

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

  • Arriva: Pod pozorem oszczędności funduje się chaos

    W poniedziałek jako pierwsi poinformowaliśmy wręcz o rewolucyjnej zmianie na kujawsko-pomorskich torach. Marszałek Piotr Całbecki na sesji Sejmiku Województwa zakomunikował, że od 12 grudnia zakończy się współpraca województwa z Arrivą. Linie bez elektryfikacji ma przejąc Polregio, ale jak się przyznano, na dzisiaj nie posiada taboru. Taki obrót wydarzeń z zaskoczeniem odbiera Arriva.

    Etykiety: kolej
  • Skok na kasę zjednoczył radnych na sejmiku

    Nie codziennie zdarza się, że radni Sejmiku Województwa głosują niemal jednomyślnie. Okazją do działania ponad podziałami politycznymi była możliwość przyznania sobie około 60% podwyżek diet. Radni tłumaczyli to tym, że ostatni raz diety były podnoszone kilkanaście lat temu. Padła też deklaracja, że podwyżek nie będzie przez kolejne 20 lat, ale za kilka lat o tej deklaracji opinia publiczna może zapomnieć.

Wiadomości z regionu