Jesteś tutaj: HomeMagazynWzrost zakażeń o ponad 100 procent (raport)

Wzrost zakażeń o ponad 100 procent (raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Magazyn sobota, 23 październik 2021 13:54
Wzrost zakażeń o ponad 100 procent (raport) Fot: Markus Spiske

Ostatni tydzień przyniósł gwałtowny wzrost nowych zakażeń COVID-19 – województwo kujawsko-pomorskie średnio odpowiada za mniej niż 5% zakażeń dla kraju, średnia u nas jest odczuwalnie niższa, jak wiemy bowiem najgorsza sytuacja jest w województwach ściany wschodniej, gdzie też wyszczepialność jest najniższa. Niepokoić powinno jednak to, że wzrost z tygodnia na tydzień przekroczył ponad 100%.

W ostatnich 7 dniach mieliśmy w kujawsko-pomorskim 1109 nowych zakażeń, gdy tydzień wcześniej było to mniej niż 500, co stanowi wzrost o ponad 128%. Dziennie daje to średnio 7,7 zakażenia na 100 tys. mieszkańców, średni dla kraju to 11,6. Wskaźnik dla kujawsko-pomorskiego jest zatem znacznie niższy.

 

Szczególnie trudna jest ostatnio sytuacja w Toruniu, gdzie wskaźnik ten wynosi na 100 tys. mieszkańców blisko 17.

 

W poprzednich raportach wskazywaliśmy na trudną sytuację w powiecie nakielskim, wciąż notuje się w nim wzrost zakażeń, ale wskaźnik 7,1 plasuje ten powiat już poniżej średniej nawet dla naszego województwa.

 

 

Z naszych szacuków wynika, że mamy obecnie ponad 1,6 tys. aktywnych zakażeń w kujawsko-pomorskim. Na wykresie widać, że czwarta fala zaczęła się rozwijać.

 

 

Wykres historyczny szczepień:

 

Warte obejrzenia

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu