Jesteś tutaj: HomeMagazynArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 17 grudzień 2016
niedziela, 18 grudzień 2016 00:46

Województwo zwiększy swoje udziały na lotnisku

Jutro Sejmik Województwa zdecyduje o wyrażeniu zgodę na zakup dodatkowych akcji w Porcie Lotniczym Bydgoszcz na kwotę 7,5 mln zł. Lotnisku te pieniądze posłużą do pokrycia straty powstałej w wyniku działalności operacyjnej w roku 2016.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 17 grudzień 2016 23:52

Bruski: Władza chce nas kupić!

W sobotę o godzinie 21:00 pod biurami posłów PiS (Tomasza Latosa, Ewy Kozaneckiej i Piotra Króla) odbyła się spontaniczna manifestacja opozycji. Wśród protestujących był prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz znana działaczka organizacji kobiecych Kazimiera Szczuka.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wczorajszych protestach przed Sejmem uczestniczył bydgoski radny Mateusz Zwolak, który brał udział w przepychankach z policjantami. Zwolak stał się bohaterem zdjęcia, bowiem z wyczuciem udało mu się spojrzeć w obiektyw jednego z fotoreporterów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek Rada Miejska uchwalać będzie budżet miasta na przyszły rok. Przeglądamy projekt budżetu przedłożony radnym przez prezydenta Ryszarda Brejzę.

Opublikowano w Inowrocław

Poseł Ruchu Narodowego Robert Winnicki wieczorem opuścił budynek sejmu, gdyż jak podkreślał to co się działo wewnątrz jest upadkiem majestatu Rzeczypospolitej Polskiej. Przypomnijmy – posłowie PiS po godzinie 21 prowadzili głosowania w sali kolumnowej, w tym samym czasie opozycja okupowała mównicę w sali plenarnej.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu