Jesteś tutaj: HomeNakielskiPiS powołuje sekretarzy wojewódzkich. W kujawsko-pomorskim funkcję tę objąć ma działaczka z Nakła

PiS powołuje sekretarzy wojewódzkich. W kujawsko-pomorskim funkcję tę objąć ma działaczka z Nakła

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Krajna i Pałuki środa, 12 styczeń 2022 13:51

Prawo i Sprawiedliwość powoli wdraża reformę partii, z tego też powodu od lutego pracę rozpocznie 16 sekretarzy wojewódzkich, których zadaniem będzie nadzorowanie struktur lokalnych i przygotowanie podziału kraju na nowe struktury okręgowe. W województwie kujawsko-pomorskim prezes Jarosław Kaczyński na tę funkcję powołał Annę Maćkowską.

Tę informację potwierdza Telewizja Trwam. Anna Maćkowska związana jest z Nakłem nad Notecią, politycznie natomiast dość blisko z ministrem Łukaszem Schreiberem. W 2018 roku kandydowała z okręgu nakielsko-inowrocławskiego do Sejmiku Województwa, przegrywając mandat z politykiem Porozumienia Adamem Banaszakiem o zaledwie 30 głosów. Zawodowo jest dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią.

 

Obecnie kujawsko-pomorskie podzielone jest na dwa okręgi regionalne: bydgoski i toruńsko-włocławski. Docelowo PiS chce zrównać swoją strukturę z okręgami senackimi, czyli będzie ich 5. Okręg bydgoski podzielony zostałby na północny z Bydgoszczą oraz południowy z Inowrocławie.

 

Warte obejrzenia

    

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

728 dni w Sejmie - 377 wystąpień z mównicy. Sprawozdanie z dwóch lat kadencji.

Wiadomości z regionu