Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 15 marzec 2024

Jesteśmy w drugiej połowie Wielkiego Postu, który poprzedza bezpośrednio święta wielkanocne. Nabożeństwem typowym dla tego okresu jest droga krzyżowa, od wielu lat jedno z takich nabożeństw odbywa się ulicami Bydgoszczy. Tegoroczną drogę krzyżową ulicami Bydgoszczy, podobnie zresztą jak poprzednie, przygotowała młodzież z diecezji bydgoskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 17 marca przypadnie Dzień Świętego Patryka, tego dnia na linii tramwajowej nr 2 pojawi się tramwaj udekorowany w zielone barwy i symbole Irlandii, a dojedziemy nim do Muzeum Wodociągów w Myślęcinku, gdzie będziemy mogli poznać bliżej irlandzką kulturę, wraz z blisko 200 irlandzkimi studentami medycyny.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po tym, gdy w 2011 roku zlikwidowano Izbę Wytrzeźwień w Inowrocławiu jej temat wraca do lokalnej polityki co jakiś czas. W ostatnim czasie mówiło się co prawa o tym mniej, ale problem cały czas nie został rozwiązany – teraz sprawa wraca za sprawą kandydata na radnego Jacka Olecha.

Opublikowano w Inowrocław

 

Jednym z takich sztandarowych programów poprzedniego rządu był Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg Lokalnych na który przeznaczono w ostatnich latach setki milionów złotych (w skali naszego województwa) na dofinansowanie rozbudowy dróg gminnych i powiatowych. Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się realizacji programu dla wytypowanych inwestycji z województwa kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Regionalne
piątek, 15 marzec 2024 11:22

Minister sportu gościł na Zawiszy

Na stadionie Zawiszy z dyrektorami kujawsko-pomorskich szkół spotkał się w czwartek minister sportu Sławomir Nitras. Główny cel jego wizyty to promocja dwóch programów dla szkół, które realizuje resort sportu. W spotkaniu z dyrektorami uczestniczył wojewoda Michał Sztybel i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu