Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 18 marzec 2024

Wojna na Ukrainie sprawiła, że Komisja Europejska zamierza zwiększyć moce produkcyjne do 2 mln pocisków rocznie od 2025 roku – na ten cel Unia przeznaczy 500 mln euro. Do Polski z tej puli trafi jednak zaledwie 2,1 mln euro, co stanowi mniej niż 0,5% całej alokacji. Ta niewielka pula podzielona będzie pomiędzy Dezamet, bydgoski Nitro-Chem i Mesko.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek 18 marca Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego podjął najprawdopodobniej ostatnie uchwały w tej historycznej – bo trwającej ponad 5,5 roku kadencji. W planach jest jeszcze uroczysta sesja, ale jeżeli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego to kolejne uchwały podejmą już radni nowej kadencji, których wybierzemy 7 marca.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o kampanii w mediach społecznościowych, jaką prowadzi inowrocławski ratusz promując inwestycje, jakie w ostatnich latach realizowany przy udziale funduszy europejskich. Wskazywaliśmy na istotny element tych publikacji – nazwisko pełniącego obowiązki prezydenta Wojciecha Piniewskiego, przez co może to sprawiać wrażenie wręcz materiału wyborczego. A Piniewski jest przecież kandydatem.

Opublikowano w Inowrocław

Do dnia wyborów samorządowych pozostało nam coraz mniej czasu, nie ma specjalnie jednak większych konkretów ze strony kandydatów na radnych wojewódzkich z Bydgoszczy – dlatego my postanowiliśmy przedstawić nasze postulaty, które mogą być płaszczyzną do budowania wśród bydgoskich radnych wspólnego frontu w kluczowych dla interesu Bydgoszczy sprawach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rolnicy dalej chcą protestować – na środę zaplanowano blokadę węzła drogi S5 w Białych Błotach oraz węzła Stryszek na terenie gminy Nowa Wieś Wielka. Wójtowie obu gmin tym razem zgody na zgromadzenie nie wyrazili. Również prezydent Bydgoszczy nie zgadza się na planowane w Bydgoszczy protesty. Formalnie zgłoszono, że blokady mają trwać aż 30 dni.

Opublikowano w Regionalne

Rola polskiego górnictwa naftowego i gazownictwa jest ściśle związana z dbaniem o bezpieczeństwo energetyczne Polski. Wszystko za sprawą tego, że obydwa zagadnienia stanowią kluczowe elementy rynku energetycznego, a co za tym idzie, przekładają się na życie każdego obywatela. Warto jednak pamiętać, że nowe, restrykcyjne prawa, wpływają na prawidłowe funkcjonowanie górnictwa naftowego i gazownictwa.

Opublikowano w Polecane

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego z naszych wywiadów z kandydatami na prezydenta Bydgoszczy. Zaczynamy od urzędującego od ponad 13 lat prezydenta Rafała Bruskiego.  Zanim przeszliśmy do właściwej rozmowy – to poprosiliśmy prezydenta o obejrzenie nagrania z jego konwencji wyborczej z 2018 roku, gdy przedstawiał w poprzedniej kampanii swoją wizję Bydgoszczy w 2023 roku (wtedy przewidywano, że kadencja skończy się jesienią).

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed tygodniem informowaliśmy o incydencie, gdy Remondis wezwał bydgoskiego blogera bydgoszczwbudowie.pl do usunięcia zdjęć lotniczych swojej instalacji. Zarząd Remondisu od tamtego wezwania się odcina, a jego zaistnienie tłumaczy nieporozumieniem. W praktyce zamyka to temat – uznaliśmy jednak, że w ramach rzetelności należy o tym poinformować Państwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu