Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 02 marzec 2024
niedziela, 03 marzec 2024 00:24

Zaułek zyskuje nową nawierzchnię

Ulica Zaułek ma potencjał być jedną z najciekawszych ulic w centrum Bydgoszczy – to za sprawą chociażby fragmentu wyglądającego jak tunel pod łącznikiem łączącym dwa zabytkowe gmachy biblioteki miejskiej. Dzisiaj przechodnie raczej go jednak unikają za sprawą odrapanych elewacji z dodatkiem graffiti, a także nawierzchnia samej drogi nie zachwycała.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podjęła decyzję o zaprzestaniu organizacji wydarzeń upamiętniających Józefa Kurasia „Ognia” oraz Brygady Świętokrzyskiej NSZ” - czytamy na stronach resortu w komunikacie z 16 lutego. Z racji przypadającego wczoraj Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych chcę się przyjrzeć ogromnej niechęci polskiej lewicy do Brygady Świętokrzyskiej. Ta niechęć przypomina trochę historię z pułkownikiem Ryszardem Kuklińskim.

Opublikowano w Magazyn

,,Bydgoski samorząd rozdaje propagandowy biuletyn nawet w Biedronce i Lidlu” - tak opisał dystrybuowanie gazetek bydgoskiego ratusza w sklepach Biedronka, galeriach w których działa Auchan oraz w niektórych sklepach Lidla serwis Press.pl. Jest to dość stanowcza ocena, której nie słyszy się nawet z naszych lokalnych mediów, które krytykując ratusz używają raczej bardziej dyplomatycznych zwrot. Taka treść na branżowym portalu pokazuje, że z perspektywy ogólnopolskiej bydgoska sytuacja oceniana jest jednoznacznie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Eksport produktów z Ukrainy z roku na rok spada, co jest wynikiem zarówno zniszczenia zakładów produkcyjnych, jak i tras komunikacyjnych. W relacjach z Polską spadek jest wynikiem wprowadzenia embarga na ukraińskie produkty w kwietniu 2023 roku. – Pamiętajmy jednak, że w ubiegłym roku z Ukrainy sprowadziliśmy towary za około 4,5 mld euro, natomiast wysłaliśmy towarów za około 11 mld euro – podkreśla Dariusz Szymczycha z Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej i dodaje: – Mam wrażenie, że w tej całej dyskusji wokół granicy i Ukrainy brakuje podstawowych informacji i twardych danych, wszyscy operują emocjami.

Opublikowano w Regionalne

Głównie w naszym regionie mówi się o odcinku Bydgoszcz-Toruń drogi ekspresowej S10 – a to dlatego, że jest on najbardziej zaawansowany, nieco dłużej poczekamy na budowę odcinka z Bydgoszczy do Wyrzyska i dalej na Szczecin. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła kilka dni temu wykonawcę dla przeprowadzenia rozpoznania i badania podłoża.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu