Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 05 marzec 2024

- To jest skandal! - tak w mediach społecznościowych komentowała nasz artykuł o przyznaniu ponad 110 tys. przez Kancelarię Premiera z wolnej ręki fundacji Będziem Polakami na pomoc uchodźcom, radna Joanna Czerska-Thomas, która kandyduje na prezydenta - Codziennie pomagamy ponad 100 osobom - dajemy im żywność, środki higieny, a dzieciom zabawki czy wózki dla najmłodszych. Część naszej ekipy wyjeżdża w głąb Ukrainy, by tam pomagać na miejscu. I wszystko to społecznie - bez dotacji, a jedynie dzięki pomocy wielu ludzi i firm - za co ogromnie dziękujemy. Zdaniem radnej, gdyby dać 150 tys. zł organizacjom, z którymi współpracuje to można by przez 8 miesięcy pomagać 15 tys. osób.

Opublikowano w Bydgoszcz

Poniedziałek 4 marca był ostatnim dniem rejestracji kandydatów na radnych. Do Rady Miasta Bydgoszczy trzy komitety zgłosiły 114 kandydatów, czwarty komitet jest natomiast jeszcze w grze. Jak spojrzymy na to od strony statystycznej to radnym zostanie co czwarty zarejestrowany kandydat. Jak porównamy to z wyborami do parlamentu z jesieni to prawdopodobieństwo na uzyskanie wyboru jest trzy razy wyższe.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od początku marca księgarnia Toniebajka znajdująca się na rogu ulic Gdańskiej i Focha jest w fazie likwidacji, choć właściciel Piotr Kikta ma jeszcze wolę walki i uda się uratować to miejsce. Tego typu księgarni, które nie należą do żadnej sieci mamy już tylko trzy. Kiedyś było więcej, ale upadały w przeszłości.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z początkiem marca, gdy przepisy unijne zezwalają już na stosowanie nawozów azotonowych prace na polach ruszyły, przez co zmalała skala protestów, wciąż odbywają się one lokalnie. W najbliższych dniach będzie się trochę działo w powiecie inowrocławskim.

Opublikowano w Inowrocław

Od kilku tygodni w Polsce odbywają się manewry NATO w ramach Steadast Defender24, w naszym regionie nie są one specjalnie widoczne, a z uwagi na napiętą sytuację z Rosją raczej unika się medialnego rozgłosu, aby nie pokazywać zbyt wiele przeciwnikowi. Same ćwiczenia jednak tajemnicą nie są – według oficjalnego komunikatu bierze w nich udział około 90 tys. żołnierzy z państw NATO oraz Szwecji, która na dniach wstąpi do sojuszu.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 05 marzec 2024 11:28

Francuski ambasador gościł w Bydgoszczy

W poniedziałek z wizytą w województwie kujawsko-pomorskim gościł ambasador Francji Etienne de Poncins. Jego wizyta rozpoczęła się w Toruniu, w drugiej części odwiedził też Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz

Działająca od wielu lat na skrzyżowaniu Gdańskiej i Focha księgarnia Toniebajka formalnie funkcjonowała w tym miejscu do końca lutego, z uwagi na to, że wyprowadzka była niemożliwe z dnia na dzień, fani książki mogą jeszcze w pierwszych dniach marca zrobić zakupu – status księgarni można określić jako będącą w fazie likwidacji. W piątek 1 marca Bydgoska Prawica zadeklarowała wsparcie dla tego typu miejsc, ale tego samego dnia kandydaci z list tego komitetu brali udział w marszu gdzie wręcz zachwycano się z tego, że księgarnia znika.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu