Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 06 marzec 2024

Prawdopodobieństwo, że Rafał Bruski przestanie być prezydentem Bydgoszczy wynosi 10% - wynika z ogólnopolskiego sondażu przygotowanego przez LokalnaPolityka.pl (stanpolityki.pl), badania realizowane przez ten ośrodek w przeszłości należały do najbardziej dokładnych. Większe prawdopodobieństwo zmian jest w Toruniu i we Włocławku.

Opublikowano w Bydgoszcz

W wyborach do Rady Miejskiej w Inowrocławiu wystartuje 219 kandydatów z aż 8 komitetów wyborczych. Wymienieni samych nazw komitetów chwilę zajmie miejsca, a co dopiero wszystkich nazwisk. Oczywiście przygotowaliśmy zestawienie wszystkich kandydatów.

Opublikowano w Inowrocław

O 5 mandatów w okręgu bydgoskim zabiegać będzie 40 kandydatów. Listy we wszystkich okręgach w zachodniej części województwa zarejestrowały komitety: Koalicji Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Trzeciej Drogi, Lewicy, Polski Liberalnej Strajku Przedsiębiorców oraz Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców.

Opublikowano w Regionalne
środa, 06 marzec 2024 16:10

Decyzja sądu: S10 można dalej budować!

Naczelny Sąd Administracyjny odmówił uwzględnienia wniosku organizacji ekologicznych, które chciały, aby został na czas sporu sądowego uchylony rygor wykonalności decyzji środowiskowej z czerwca 2021 roku. Oznacza to, że można kontynuować budowę.

Opublikowano w Regionalne

Politechnika Bydgoska wybrała rektora na kolejne 4 letnią kadencję – jedynym kandydatem był prof. Marek Adamski, który rektorem jest od 2020 roku. Pomimo tylko jednego kandydata przeprowadzono głosowanie za i przeciw – zdecydowana większość głosów była za.

Opublikowano w Bydgoszcz

Funkcję przedszkola budynek zlokalizowany nieopodal kościoła Jezuitów i hotelu przestał pełnić w 2020 roku, jednym z głównych powodów tej decyzji był zły stan budynku. Działka jest ciekawa nie tylko z uwagi na atrakcyjność związaną z położeniem w centrum Bydgoszczy, ale w przeszłości mieściła się na niej część Zamku Bydgoskiego zbudowanego w XIV wieku, którego relikt pozostał do XIX wieku. Społecznicy uważają, że warto zadbać o upamiętnienie zamku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu