Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczPKP nie zgadza się na rozbiórkę torów i budowę ścieżki rowerowej

PKP nie zgadza się na rozbiórkę torów i budowę ścieżki rowerowej

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Dobrcz i Koronowo piątek, 10 wrzesień 2021 13:02

W połowie lipca informowaliśmy o liście intencyjnym samorządowców z powiatów inowrocławskiego i kruszwickiego, którzy chcieli zbudować w śladzie nieużytkowanej obecnie linii kolejowej nr 231 na odcinku Kruszwica – Mogilno ścieżkę rowerową. Zgody na to nie daje jednak właściciel linii, czyli grupa PKP.

Inicjatywa miała na celu udostępnienie na cele rekreacyjne obszaru przyrodniczego w pobliżu Jeziora Gopło i w pobliżu Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. Linia kolejowa na tym odcinku jest nieużytkowana pasażersko od 1996 roku.

 

Sam pomysł od początku był krytykowany już przez środowiska prokolejowe. Obawiają się one, że po rozbiórce torów, odbudowa w przyszłości połączenia kolejowego Kruszwicy z Mogilnem będzie niemożliwa. Dobrym przykładem jest chociażby rozebrana linia kolejowa Żnin – Szubin, o której potrzebie odbudowy mówi się od kilku latach w dokumentach strategicznych województwa, ale mało kto wierzy w realność tego zamiaru, chociażby z tego powodu, że duża część jej śladu została zagospodarowana na budowę drogi ekspresowej S-5.

 

Interwencje w sprawie negatywnej opinii PKP podjęła posłanka Magdalena Łośko i senator Krzysztof Brejza w Ministerstwie Infrastruktury. Resort uważa, że można spróbować pogodzić interesy jednych i drugich, próbując poprowadzić trakt rowerowy w ciągu linii kolejowej, w żaden sposób jej nie rozbierając. To przełoży się jednak na znaczny wzrost kosztów całego zamierzenia.

 

Warte obejrzenia

« Sierpień 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
  • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

    W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

    Etykiety: covid19
  • Brytyjscy dokerzy w walce o bolszewicką sprawę

    Dzisiaj przypada 102 rocznica Bitwy Warszawskiej, która nie tylko uratowała niepodległość dopiero co odzyskaną przez Polskę, ale też co przyznaje wielu zachodnich polityków, zachowała Traktat Wersalski, który w przypadku pochodu bolszewizmu na zachód by upadł, bowiem bolszewicy chcieli w Europie zaprowadzić swój ład. Mówimy dzisiaj o Cudzie nad Wisłą, o tym, że osamotniona Polska sama powstrzymała ten bolszewicki pochód, w czym jest oczywiście dużo prawdy.

Wiadomości z regionu