Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 17 luty 2024

Formalnie Zespół Parlamentarny Miłośników Ziemi Bydgoskiej powstał w grudniu – tzn. dziewięciu posłów podpisało się pod listą o jego powołanie, ale nie zdążył się ukonstytuować. Nie odbyło się żadne zebranie, nie ma zatem nawet wybranego prezydium, czyli w praktyce jakby zespół nie istniał. W kampanii wyborczej obiecywano też zespół parlamentarny ds. Zachemu – tutaj nawet nie pozbierano podpisów.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sobotę komitet Bydgoska Prawica ujawnił listy kandydatów do Rady Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Protesty przed Urzędem Wojewódzkim, blokada rond – taki scenariusz rysuje się na najbliższy wtorek, z możliwością przedłużenia protestów o kolejne. Rozmowy w ministerstwie nie przyniosły wyraźnego zbliżenia racji rządu i rolników, a z uwagi na kalendarz polowy okres przed końcem lutego to ostatni moment na zorganizowanie większym manifestacji.

Opublikowano w Regionalne

Do wyborów samorządowych Bydgoski Ruch Miejski swoich list nie zarejestruje, ale jego przedstawiciele przedstawili 5x5 dla Bydgoszczy, czyli 25 postulatów podzielonych na pięć kategorii tematycznych. Są to sprawy: pieszych, rowerzystów, ekologi, transportu publicznego oraz ogólnopojętego rozwoju miasta. Być może uda się im się też doprowadzić do debaty z udziałem kandydatów – taki jest przynajmniej plan.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do tej pory debata o przebiegu szprychy nr 1 szybkiej kolei w naszym regionie biegła wzdłuż linii przynależności politycznej – osoby związane z PiS popierały propozycję poprzedniego rządu poprowadzenia jej przez Lipno i Grudziądz, natomiast pozostali krytykowali. Poseł PiS Paweł Szrot uważa, że wciąż jest pole do debaty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu