Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 20 luty 2024

Zmyślone stowarzyszenie i zmyślony lek – to prowokacja dziennikarska Dziennika Gazety Prawnej, która pokazuje jak łatwo uzyskać od posłów złożenia interpelacji, na które później muszą odpowiadać ministrowie. Prowokacja pokazuje też na ważne zjawisko – nadużywania interpelacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po godzinie 17 ciągniki rolnicze rozjechały się spod Urzędu Wojewódzkiego, co pozwoliło przywrócić normalny ruch w centrum Bydgoszczy. Nadal blokowane są jednak węzły wyjazdowe z Bydgoszczy w Stryszku, w Białych Błotach, w Pawłówku i w Tryszczynie oraz w Maksymilianowie – na tym odcinku obwodnica Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S5 jest zablokowana. We wtorek wieczorem byliśmy na węźle w Białych Błotach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Amerykański koncern Bunge będący właścicielem popularnej w naszym kraju marki Olej Kujawski, który wytwarzany jest głównie w zakładach w Kruszwicy, znalazł się na krążącej wśród rolników liście firm, które mają kupować gorsze jakościowo zboże ukraińskie, które nie ma prawa znaleźć się na polskim rynku. Po tym, gdy w internecie zaczęły pojawiać się nawet wezwania do bojkotu marek tego producenta, Bunge wydało oświadczenie, w którym wszystko dementuje. Nie wierzą w nie jednak rolnicy.

Opublikowano w Kruszwica

We wtorek od rana blokowane były wyjazdy z Bydgoszczy na drogę ekspresową S5 w Stryszku, w Białych Błotach, w Pawłówku oraz w Tryszczynie. Również zablokowana była obwodnica Bydgoszczy w ramach drogi ekspresowej S5. Droga S5 na chwilę obecną nadal jest zablokowana. Być może rolnicy odblokują ją dopiero w środę w południe.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich dniach spore emocje budzi sprawa importu zboża z Ukrainy – problem irytuje polskich rolników od dawna, w ostatnim czasie ujawniano jednak próby przemytu zbóż. Na liście, która krążyła po internecie znalazła się Bundle Polska – właściciel zakładów tłuszczowych w Kruszwicy, której najpopularniejszym produktem jest Olej Kujawski.

Opublikowano w Kruszwica

 Z Bydgoszczy nie wyjedziemy przez Białe Błota i Pawłówek, bowiem rondo na wylocie z Osowej Góry jest też zablokowane. Blokowany jest też węzeł Tryszczyn.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po ponownym przeanalizowaniu sprawy doszliśmy do wniosku, że opublikowana w tym miejscu publikacja mogła wprowadzać w błąd za co przepraszamy - szerzej do sprawy odnosimy się: Autosprostowanie do publikacji o ,,Prezydent był hojny dla swoich zastępców”

Opublikowano w Bydgoszcz

Wieszanie budek lęgowych to jedna z najprostszych inicjatyw, jaka może być elementem troski o przyrodę. Wieszane na drzewach budki wraz z pokarmem pozwalają bowiem ptakom przetrwać trudne okresy. Od wielu lat oddolnie budki wieszają na wiosnę społecznicy z gminy Białe Błota, przy wsparciu sponsorów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu