Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 28 luty 2024

Rozsypanie kukurydzy w Kotomierzu pod Bydgoszczą opisują media m.in. w językach: angielskim, ukraińskim, hiszpańskim, francuskim czy rumuńskim. To głównie zasługa prezydenta Ukrainy Wołodymira Zelenskiego, wicepremiera Oleksandra Kubrakova, ale też ambasadora Ukrainy w Polsce, którzy swoimi wypowiedziami i wpisali, aby zrobiło się głośno.

Opublikowano w Bydgoszcz

Rozliczanie projektów z perspektywy finansowej Unii Europejskiej 2014-2020 powinno zakończyć się do końca 2023 roku, w praktyce 28 lutego 2024 roku był dniem podpisania ostatniej umowy o numerze 3650, którą podpisano w bydgoskim ratuszu. Umowa zakłada dofinansowanie zakupu 40 nowoczesnych tramwajów PESA dla Bydgoszczy przez Unię Europejską w kwocie 21 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po ponownym przeanalizowaniu publikacji pt. ,,Prezydent był hojny dla swoich zastępców” z dnia 20 lutego br. doszliśmy do wniosku, że mogła ona wprowadzać w błąd, za co naszych czytelników przepraszamy. Jednocześnie wyjaśniamy o co chodzi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy odbyła się coroczna debata o funkcjonowaniu Straży Miejskiej. Jednym z istotniejszych dla radnych zagadnień była kontrola pieców i palenisk. Komendant Jacek Anhalt poinformował, że w kwestii spalania śmieciami nie ma taryfy ulgowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polska miała być państwem tranzytowym w eksporcie ukraińskiego zboża, bowiem rosyjskie działania w porcie w Oddesie, wymusiły poszukania innej drogi eksportu. Stało się jednak tak, że spora część tego zboża pozostawała w Polsce i teraz mamy problem. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy są braki infrastrukturalne.

Opublikowano w Regionalne
środa, 28 luty 2024 07:00

Kto do sejmiku z Bydgoszczy?

 

Sejmik Województwa pomimo tego, że siedzibę ma w Toruniu, ma wpływ na decyzje które dotyczą Bydgoszczy – widzieliśmy to jeszcze kilka tygodni temu, gdy trwała batalia o korzystne dla rozwoju terminalu Bydgoszcz-Emilianowo zapisy Audytu Krajobrazowego. Wiemy od kilku dni, że mandatu nie będzie już sprawował Roman Jasiakiewicz, który był wyrazistą postacią i o sprawy bydgoskie zabiegał.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu