Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 06 luty 2024

Podczas sesji Rady Powiatu Inowrocławskiego w dniu 26 stycznia radny Marek Knop krytykował bierność zarówno przewodniczącego Rady oraz starosty wobec członka zarządu, a jednocześnie radnego Jacka Zalesiaka. Knop powoływał się na opinie prawne m.in. Fundacji Batorego, natomiast zdaniem radnego Zalesiaka są to rewelacje wyssane z palca.

Opublikowano w Inowrocław

Politycznie w temacie Zachemu nie dzieje się ostatnio zbyt wiele, właściwie poza powołaniem przez wojewodę zespołu. W praktyce działania wobec obszaru na który bezpośrednio oddziałuje składowisko Zielona podjęła Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiskowa, który szuka wykonawcy dla opracowania projektu remediacji tego terenu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zbliżamy się powoli do roku od momentu rozpoczęcia prac budowlanych związanych z budową czwartego okręgu Opery Nova wraz z parkingiem podziemnym. Prace budowlane realizowane są dość sprawnie, z niewielkim opóźnieniem, które spowodowane było warunkami pogodowymi. Jak pokazywaliśmy w poprzednich miesiącach – praca na budowie realizowana była nawet zimą.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kolej do Szubina, Kcyni, Sępólna Krajeńskiego, Kamienia Krajeńskiego czy Kruszwicy i Żnina mogłaby wrócić w grudniu 2027 roku - pierwszy raz w debacie publicznej pojawia się jakikolwiek termin, co jest już pewnym kamieniem milowym. Wszystko warunkowane jest jednak od modernizacji infrastruktury, a to na dzisiaj jest czynnikiem blokującym.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 06 luty 2024 10:05

W TVP Bydgoszcz spore porządki

Od 1 lutego nowym szefem TVP Bydgoszcz jest Tomasz Pietraszak, kierował on już tą stacją do 2016 roku, później był naczelnym Expressu Bydgoskiego i Gazety Pomorskiej, do czasu zakupu ich przez PKN Orlen. Porządki w telewizji zaczęły się dość szybko – zakończono współpracę z dziewiecioma osobami, a publicystykę ograniczono do ,,Rozmowy Dnia”.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu