Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 28 marzec 2024

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o wizji Bydgoskiej Kolei Miejskiej jaką przedstawił kandydat na prezydenta Łukasz Schreiber. Swoją koncepcję zaprezentowała później też Trzecia Droga, której kluczowe założenia przedstawiamy. W prezentacji tej koncepcji brali udział kandydaci zarówno do Rady Miasta oraz Sejmiku Województwa, a także kandydatka na prezydenta – jest to zatem pierwszy akcent w tej kampanii wyborczej, gdzie mamy jakąś kompleksową propozycję dla kilku szczebli samorządów, do których odbywają się wybory.

Opublikowano w Bydgoszcz

Planowałem w tym tygodniu w ramach komentarza do kampanii wyborczej w Bydgoszczy wyrazić ogromne niezadowolenie poziomem kampanii, jak bowiem pamiętam poprzednie kampanie wyborcze, to nigdy nie były one sprowadzane do takich ogólników jak teraz, gdzie na palcach chyba tylko jednej ręki można policzyć jakieś konkrety ze wszystkich stron – nawet 100 ogólników oprawionych w ładną nazwę ,,program wyborczy” pozostanie nadal ogólnikami, a nie konkretami. Miałem wyrazić zdziwienie też tym, że wielu kandydatów nawet nie ma ogólników, a jedynie zdjęcia z kotkiem czy pieskiem. W sumie jednak to chyba wszyscy widzą, natomiast skupię się na środowej – ostatniej sesji Rady Miasta Bydgoszczy przed wyborami.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Wielki Czwartek Kujawsko-Pomorski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizował przy ulicy Warmińskiego śniadanie Wielkanocne. Były jajka, był żurek, była biała kiełbasa, popcorn, ale też okazja do rozmowy z psychologiem. Z zaproszenia skorzystało koło 200 osób.

Otwarcie śniadania nastąpiło w języku polskim wraz z ukraińskim tłumaczeniem, co uzmysławia nam, że wciąż przebywa u nas wielu Ukraińców, którzy potrzebują wsparcia i mają problem z wyżyciem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zdaniem kandydata na radnego Jacka Olecha Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Inowrocławiu nie spełnia swojej roli, a zatem Narodowy Fundusz Zdrowia, który finansuje jego działanie, powinien dokładnie go skontrolować. Zdaniem Olecha przyczyna problemów jest funkcjonowanie w ramach tego SOR ,,fikcyjnej izby wytrzeźwień”.

Opublikowano w Inowrocław

Od 7 lat nie ruszyły prace nad opracowaniem studium dla przebiegu obwodnicy Białych Błot – o powodach można by dużo się rozpisywać, najważniejszej jest jednak to, że ten temat budzi spore emocje wśród mieszkańców północnej części Białych Błot, którzy obawiają się przebiegu drogi między nowowybudowanymi domami i torami kolejowymi. W środę spora grupa mieszkańców zebrała się, aby oświadczyć, że skrzykują się podobnie jak to było wiele lat temu ze Składami Węgla.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy minęło kilka tygodni – w środę 27 marca Jerzy Owsiak podsumował oficjalnie ten Finał – zebrano 281 mln i 879 zł oraz 118 zł, a także 7 groszy. Hasło tegorocznego Finału WOŚP to ,,Płuca po pandemii”.

Opublikowano w Regionalne

Urząd Lotnictwa Cywilnego oficjalnie podsumował 2023 rok na polskim niebie – polskie lotniska obsłużyły w ponad 52,2 mln pasażerów – to więcej niż w 2019 roku, zatem udało się odrobić skutki pandemii, ale niestety nie wszędzie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu