Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 03 marzec 2024
niedziela, 03 marzec 2024 21:19

Trzecia Droga wystawia kandydatkę

W niedzielę już oficjalnie potwierdzono to o czym spekulowano od dłuższego czasu – wiceprzewodnicząca Rady Miasta Joanna Czerska Thomas wystartuje z poparciem Trzeciej Drogi na prezydenta Bydgoszczy. Trzecia Droga zaprezentowała też kandydatów do Rady Miasta oraz Sejmiku Województwa. Z kolei PiS ujawnił w niedzielę listę do Sejmiku Województwa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec lutego Komisja Europejska wydała decyzję, która potwierdziła, że do Polski trafi prawie 600 mld zł z Krajowego Programu Odbudowy, większość państw Unii Europejskiej z nich korzysta od dawna, w przypadku Polski były on zablokowane z powodu sporu z polskim rządem. Zważywszy na to, że Polska politycznie nauczyła się funkcjonować bez tych środków, pojawienie się ich to na pewno ważny bonus, który może oznaczać nowe inwestycje.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu