Kujawsko-pomorskie podzielone jeżeli chodzi o sympatie do Trzaskowskiego i Nawrockiego

Kujawsko-pomorskie podzielone jeżeli chodzi o sympatie do  Trzaskowskiego i Nawrockiego
Mapa: Opracowanie własne. Na czerwono miejsca gdzie wygrywał R. Trzaskowski, na niebiesko K. Nawrocki

W kujawsko-pomorskim zdecydowanie w I turze wygrał Rafał Trzaskowski nad Karolem Nawrockim w stosunku 35,6% do 26,4% – dla Trzaskowskiego to lepszy wynik od średniej ogólnopolskiej, a dla Nawrockiego gorszy. Jednak nie jest tak, że kujawsko-pomorskie głosowało zbieżnie. Przygotowaliśmy raport powyborczy.

Po zachodniej stronie Wisły, czyli według bydgoskiego okręgu wyborczego do Sejmu Trzaskowski wygrał jeszcze wyżej w stosunku 37,2% do 24,8%, co pokazuje, że Nawrockiemu bardziej życzliwa była strona toruńsko-włocławska, chociaż Trzaskowski wygrał we wszystkich miastach wojewódzkich.

Po zachodniej stronie Trzaskowski wygrał w niemal wszystkich powiatach poza tucholskim i mogileńskim. Najlepiej Nawrocki wypadł w tucholskim, gdzie wygrał z Trzaskowskim w stosunku 33,4% do 25,2%.

Po wschodniej podział jest już bardziej rozłożony, bo Nawrocki wygrał w powiatach: aleksandrowskim, brodnickim, grudziądzkim, lipnowskim, golubsko-dobrzyńskim, radziejowskim, rypińskim i włocławskim. Trzaskowski wygrał właściwie tylko w Toruniu, w Grudziądzu, we Włocławku oraz w powiatach toruńskim i chełmińskim. Z uwagi jednak na większe zaludnienie w miastach również w tym okręgu lepiej wypadł Trzaskowski.

Zacięta walka w powiecie sępoleńskim i żnińskim

W powiecie sępoleńskim wygrał Rafał Trzaskowski, ale o zaledwie 41 głosów, co jest różnicą minimalną, w granicach błędu statystycznego. Nieco widoczniej Trzaskowski wygrał w powiecie żnińskim o 597 głosów – to w skali tych wyborów też niewielka różnica.

Kto gdzie zajmował 4-miejsce