Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 27 maj 2024

Od momentu wyborów parlamentarnych przebieg szybkiej kolei w Polsce stał się wielką niewiadomą – postawiono bowiem pod znakiem zapytania lansowane przez poprzednie władze szprychy, których przebieg nie był zbyt korzystny dla Bydgoszczy. W wywiadzie nam udzielony wojewoda Michał Sztybel stwierdził, że pomysły poprzedniego rządu nie są aktualne. Pod koniec kwietnia padły kolejne ważne deklaracje.

Opublikowano w Bydgoszcz

Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

Opublikowano w Regionalne

9 czerwca odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, o czym nadal wielu mieszkańców naszego regionu nie ma świadomości, dlatego kandydaci Koalicji Obywatelskiej mini piknikiem zorganizowanym w Szubinie chcieli zachęcać mieszkańców do pójścia do wybory. Piknik zorganizował europoseł Krzysztof Brejza, wraz z posłami na Sejm RP Iwoną Kozłowską i Włodzisławem Gizińskim.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Spór rodziców dzieci Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z władzami oraz jej właścicielem przewinął się przez media kilka tygodni temu. Sprawa może mieć jednak szczęśliwy finał, bowiem strony pójdą swoimi drogami - rodzice się skrzyknęli i powołali stowarzyszenie, które chce prowadzić szkołę. Pomocną rękę wyciągnął do nich też Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wszystko wskazuje na to, że zmiany jakościowej w sferze wykorzystywania miejskich zasobów do autopromocji prezydenta Inowrocławia nie będzie. Prezydent Arkadiusz Fajok do naszego apelu o likwidację ,,Nasze Miasto Inowrocław” się jeszcze nie odniósł, wydrukowano natomiast kolejny numer gazetki, w której zaskakiwać może wywiad z prezydentem Arkadiuszem Fajokem.

Opublikowano w Inowrocław

W lutym zamknięta została Hala Targowa przy ulicy Magdzińskiego, która otwarta została z pompą w sierpniu ubiegłego roku. W połowie lutego przedstawiciele operatora na sesji Rady Miasta dostali 3 miesiące na zaprezentowanie koncepcji ponownego otwarcia – ten czas już minął, a na razie żadnych konkretów nie ma.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

 • Najsilniejszym strongmanem w Bydgoszczy okazał się policjant

  Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Wiadomości sportowe

« Grudzień 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
 • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

  Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

 • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

  Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu