Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 16 kwiecień 2024

Raport NIK sprzed kilku tygodni ocenił negatywnie funkcjonowanie Narodowego Instytutu Wolności, czyli podmiotu który rozdaje każdego roku grube miliony złotych na dotacje dla organizacji pozarządowych. Izba w swoim raporcie wykazała nawet istnienie zagrożenia korupcji przy rozdziale funduszy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 21 kwietnia rozstrzygnie się to kto będzie prezydentem Inowrocławia – ostatnie dni to kolejni politycy popierający kandydaturę Wojciecha Piniewskiego, jego kontrkandydat Arkadiusz Fajok jeżeli chodzi o publiczne wystąpienia jest nieco mniej aktywny, tydzień zaczął od zapowiedzenia wprowadzenia darmowej komunikacji miejskiej po wygranych wyborach.

Opublikowano w Inowrocław

Za dwa lata do Polski trafi pierwszy myśliwiec piątek generacji F-35 – nie można wykluczyć, że będą one serwisowe w Bydgoszczy w Wojskowych Zakładach Lotniczych nr 2, ale nie tylko ten bydgoski podmiot może zrobić dobry interes na nowych amerykańskich myśliwcach. Bydgoska firma B-Act będzie uczestniczyć w przygotowaniu wojskowego lotniska w Świdninie pod nowe mysliwce.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybory europejskie odbędą się na początku czerwca, zgodnie z kalendarzem wyborczym listy kandydatów muszą być zarejestrowane do 2 maja – czasu zatem coraz mniej, a karuzela nazwisk krąży.

Opublikowano w Regionalne

W ramach obchodów 20-lecia powołania przez św. Jana Pawła II Diecezji Bydgoskiej zorganizowana została pielgrzymka do Włoch, aby w stolicy Kościoła diecezjanie mogli wyrazić dziękczynienie za bydgoski Kościół. W środę 10 kwietnia uczestnicy pielgrzymki wzięli udział w Audiencji Generalnej papieża Franciszka na Placu Świętego Piotra. Ojciec Święty przemówił do bydgoskich pielgrzymów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obecnie Nowa Lewica ma wiceprezydenta Bydgoszczy i wiceprzewodniczącego Rady Miasta, w kuluarach mówi się już o tym, że w nowej kadencji, która rozpocznie się w maju - apetyty NL będą już znacznie większe – bowiem w mandatach formacja ta jest najsilniejsza od 14 lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu