Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 04 kwiecień 2024
czwartek, 04 kwiecień 2024 23:37

Kampania wyborcza w 6 minut

Na ostatnią dobę przed ciszą wyborczą zapraszamy do obejrzenia naszego 6 minutowego podsumowannia kampanii wyborczej, w którym podsumowujemy wszystko co działo się przez ostatnie kilka tygodni. Zapraszamy do obejrzenia materiału.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj nagranie filmu i wrzucenie go do internetu nie jest niczym nadzwyczajnym, w dobie kampanii wyborczej dzieje się to na porządku dziennym. Krótkie filmy pozwalają pokazać kandydatom postulaty w sposób krótki, przystępny dla wyborcy, nie zawsze możliwy do zaprezentowania na konferencji prasowej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przedostatniego dnia kampanii wyborczej kandydaci Trzeciej Drogi z okręgu bydgoskiego przedstawicieli swój program na Sejmik Województwa – dużo uwagi poświęcono rozwojowi infrastruktury, a przede wszystkim kolei.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przed nami ostatnie niecałe dwie doby kampanii wyborczej – o urząd prezydenta zabiega aż 6 kandydatów, o 23 mandaty w Radzie Miejskiej 219 kandydatów – po niedzieli poznamy nowych radnych, najprawdopodobniej prezydenta jeszcze nie, ale z szóstki pretendentów pozostanie dwójka. Wydawać się może, że będzie to starcie Wojciecha Piniewskiego z Ewą Koman, którzy są faworytami na drugą turę, ale przy niewielkich różnicach wszystko się może wydarzyć.

Opublikowano w Inowrocław

W czwartek prezydent Rafał Bruski zorganizował w ratuszu konferencję na której mówił o skutkach finansowych reform podatkowych rządów PiS dla Bydgoszczy. Prezydent mówił, że budżet miasta stracił przez kilka lat z tego powodu 673 mln zł (wyliczenia Związku Miast Polskich). Laurkę z tej konferencji napisał podległy prezydentowi urzędnik w ramach portalu ,,Bydgoszcz Informuje” - który udaje niezależne medium, a wielu odbiorców może nie być świadomych, że wydaje to ratusz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę odbyła się ostatnia droga ks. Romana Kneblewskiego, która zaczęła się w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy Placu Piastowskim a zakończyła na cmentarzu parafialnym. Ksiądz prałat Kneblewski był jej proboszczem przez 9 lat, był bardzo związany z tym miejscem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dla odcinka Maksymilianowo – Kościerzyna linii kolejowej nr 201 postępowanie o wydanie decyzji środowiskowej chociażby w I instancji toczy się od 2017 roku, czyli to już prawie 7 lat. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska prowadzi postępowanie długie lata, a ze strony PKP PLK coraz więcej głosów z obawami. Jeszcze przed rokiem w przestrzenie publicznej mówiło się, że modernizacja ciągu Bydgoszcz – Kościerzyna – Gdynia będzie gotowa do 2027 roku, od jesieni PKP PLK przewiduje już 2028 rok, a jak nie będzie wyraźnego przyśpieszenia, to za chwilę będziemy mówić o latach 2029-2030.

Opublikowano w Regionalne

W Wielki Poniedziałek, który jest już za nami przypadła dokładnie 20. rocznica powołania do życia Diecezji Bydgoskiej, z uwagi że był to Wielki Tydzień najważniejszy czas liturgiczny w roku, uroczystości kluczowe przesunięto na najbliższy weekend. Diecezja Bydgoska jako pierwsza planuje peregrynację figury św. Michała Archanioła w każdej parafii – to przedsięwzięcie zakończy się dopiero w listopadzie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu