Pracownia architektoniczna Archigeum jest coraz bliżej budowy prototypu tunelu osłonowego dla skoków narciarskich, jednym z kamieni milowych jest zakończenie badań aerodynamicznych przeprowadzonych przy użyciu nowoczesnych metod przez Instytut Lotnictwa w Warszawie, które dały wynik jednoznacznie pozytywny.
Szpitalny Oddział Ratunkowy to jeden z ważniejszych elementów systemu ratownictwa medycznego, inowrocławski szpital powiatowy im. Ludwika Błażka z rządowego Funduszu Medycznego otrzyma prawie 6 mln zł na modernizację swojego SOR.
Po wypadkach zdarza się, że poszkodowani będący w szoku oddalają się z miejsca zdarzenia w głąb lasu, taki scenariusz może wystąpić szczególnie wśród małoletnich. Taka potencjalnie sytuacja była przedmiotem weekendowego szkolenia, które przeprowadzili żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej wraz ze strażakami z OSP.
Położony przy skrzyżowaniu ulic Opławieckiej i Smukalelskiej par nazwany imieniem Karola Wojtyły, to jedno z bardziej urokliwych miejsc w tej części miasta. Szczególnego waloru nadaje mu jednak Brda. W tym miejscu miejscem charakterystycznym jest kajak, który przypomina o tym, gdy w tym miejscu odpoczywał podczas spływu kajakowego Karol Wojtyła, późniejszy papież św. Jan Paweł II.
Dynamicznie rosnąca wymiana handlowa, która w 2022 roku przekroczyła rekordową wartość 10 mld dol., koreańskie inwestycje w Polsce oraz pogłębiona współpraca w sektorze energetycznym i obronnym świadczą o tym, że stosunki między Polską i Koreą Południową są najlepsze od lat. Republika Korei jest obecnie dla Polski drugim partnerem handlowym i trzecim rynkiem eksportowym w Azji, a koreańskie firmy są zainteresowane współpracą z Polską m.in. w sektorze infrastruktury, przemysłu i energetyki, do czego zachęca je duża pula talentów, szeroki dostęp do poddostawców i centrów innowacji. – Południowokoreańskie relacje z Polską są w tej chwili silniejsze niż kiedykolwiek wcześniej – przekonywał premier Korei Han Duck-soo, który wraz z prezydentem Andrzejem Dudą wziął udział w otwarciu Krynica Forum 2023.
10 zgromadzeń, w tym w większości przewidujące przemarsz ulicami miasta – zgłoszono na najbliższą sobotę w godzinach 14-17. Tego dnia planowany jest II Bydgoski Marsz Równości, który ma się rozpocząć pod Pomnikiem Kazimierza Wielkiego, ale organizatorzy nie chcą już upubliczniać dokładnej trasy, co tłumaczą rzekomymi względami bezpieczeństwa.
Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.
W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.
Co roku przed Świętami Bożego Narodzenia Szlachetna Paczka publikuje ,,Raport o biedzie”. Tegoroczny raport zawiera niestety również wstydliwe dla społeczeństwa informacje: problem skrajnego ubóstwa dotyka 400 tys. dzieci i 300 tys. seniorów – rok do roku mamy wzrost o 40 tys. osób.
Od 1 stycznia w województwie kujawsko-pomorskim nie będzie wolno wykorzystywać do ogrzewania pieców bezklasowych oraz na paliwa stałe niespełniających norm Unii Europejskiej. Była ostatnio dyskusja o przesunięciu tego terminu w czasie, ale samorządowcy tego nie zdecydowali. Marszałek Piotr Całbecki zapowiedział w nowym roku debatę i sugerował, że w dużej mierze egzekwowanie tych przepisów dzisiaj to martwe prawo. Czy, aby na pewno?