Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 14 luty 2024

Jednym z ustawowych zadań radnych jest kontrolowanie także spółek komunalnych – radny Szymon Róg od października domaga się ujawnienia zestawienia zleceń jakie udzielało Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej trzem firmom, które łączy to samo nazwisko w nazwie. KPEC do dzisiaj jednak wzbrania się z udzieleniem informacji publicznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

W sali Bydgoskiego Marca w Urzędzie Wojewódzkim w centralnym jej punkcie, tuż obok godła państwowego, nad polską i unijną flagą znajdował się krzyż – ostatni raz widoczny jest na zdjęciu opublikowanym przez Urząd Wojewódzki 7 lutego. Na zdjęciu z 12 lutego krzyża w tym miejscu już nie znajdziemy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi odnosząc się do postulatów protestujących w piątek w Bydgoszczy rolników wyraziło zrozumienie, jednocześnie prowadzone są z Komisją Europejską rozmowy z jednej strony w kwestii rezygnacji z Zielonego Ładu, a także restrykcji w sprawie importu płodów rolnych z Ukrainy. Na wtorek 20 lutego jest planowany kolejny protest w Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Od kilku lat Inowrocław przygotowywał się do odwiertów geotermalnych, które maja pozwolić oszacować czy wody podziemne będą nadawać się do ogrzewania inowrocławskich mieszkań. W budżecie na 2023 rok jest to jedna z największych inwestycji w całości finansowana jednak przez budżet państwa.

Opublikowano w Inowrocław

W poniedziałek oficjalnie zaprezentowano projekt polityczny na najbliższe wybory samorządowe Bydgoskiej Prawicy. Kandydatem na prezydenta tej inicjatywy będzie poseł Łukasz Schreiber, na listach do Rady Miasta ma znaleźć się sporo osób bezpartyjnych, ale też działacze PiS i części Konfederacji. Od tego projektu odcina się Korona.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ramach programu Media Freedom Rapid Response międzynarodowa misja organizacji medialnych krytycznie oceniła pluralizm w mediach publicznych w czasie wyborów parlamentarnych zarzucając, że media publiczne służą propagandzie rządu PiS-u. Te same organizacje z dużym niepokojem oceniają też działania rządu Donalda Tuska, domagając się zagwarantowania niezależności mediów publicznych od polityków.

Opublikowano w Regionalne

Gdyby zbudować na obszarze dawnego Zachemu łącznik kolejowy łączący linii kolejowe nr 201 i 18 pociągi relacji Bydgoszcz – Toruń mogłyby się zatrzymywać na dzisiaj nieczynnej stacji Bydgoszcz Żółwin zamiast w Łęgnowie. Przystanek Żółwin jest zlokalizowany przy samym Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym Ten obszar zyskałby zatem wyraźnie na skomunikowaniu, kosztem Łęgnowa, na której wsiadają marginalne liczby pasażerów – stacja jest bowiem zlokalizowana w oddali od zabudowań.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu