Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: środa, 07 luty 2024
czwartek, 08 luty 2024 00:37

Radna niezależna

Klub Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Bydgoszczy na koniec kadencji się skurczył – na ostatnie tygodnie przed wyborami odeszła z niego wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Joanna Czerska-Thomas. Nie wpłynie to na układ sił w Radzie Miasta, ale jest to na pewno symboliczne tąpnięcie.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 07 luty 2024 19:33

40 lat temu zginął Piotr Bartoszcze

Była to zbrodnia komunistyczna, ale do dzisiaj nie udało się ustalić zabójcy – jego zabójstwo miało jednak wpływ na ukształtowanie tożsamości politycznej w naszym regionie. Sejmik Województwa podczas środowej sesji uczcił jego pamięć minutą ciszy, przyjętego też jednogłośnie stanowisko upamiętniające Piotra Bartoszcze.

Opublikowano w Inowrocław

Około godziny 10 można się spodziewać przyjazdu ciągników rolniczych pod Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy, może to doprowadzić do sporych utrudnień na m.in. Węźle Zahodnim, Grunwaldzkiej, Focha i Jagiellońskiej, nie można też wykluczyć zakłóceń w funkcjonowaniu ruchu tramwajów. Rolnicy w całej Polsce będą protestować przeciwko unijnej polityce rolnej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na środowej sesji Sejmiku Województwa radni wyrazili zgodę, aby Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa odwołał dyrektora bydgoskiego oddziału radnego Michała Krzemkowskiego oraz jego zastępce radnego Marka Witkowskiego. Obaj są radnymi Prawa i Sprawiedliwości. Pożegnano też byłego wiceprzewodniczącego Łukasza Krupę.

Opublikowano w Regionalne

Punktem który połączył radnych na środowej sesji Sejmiku Województwa był apel do Lasów Państwowych o pilne wznowienie wycinki drzew pod budowę odcinka Solec Kujawski -Emiloanowo drogi ekspresowej S10. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu wstrzymała wycinki po protestach organizacji ekologicznych.

Opublikowano w Regionalne

W niedzielę informowaliśmy o tym, że Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zawiesił postępowanie o uznanie dziennikarza Eryka Hełminiaka za likwidatora Polskiego Radia Pomorza i Kujaw, do czasu rozpatrzenia innej sprawy. Jak udało nam się ustalić – Rada Mediów Narodowych złożyła skargę na uznanie, że Radio PiK jest spółką w trakcie likwidacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przy ulicy Nakielskiej wkrótce powstanie market jednej z popularniejszych w Bydgoszczy sieci handlowych – na pierwszy rzut oka nie jest to specjalnie interesująca informacja, jak jednak przyjrzymy się realizowanej budowli od strony Plantów nad Kanałem Bydgoskim – jednego z najstarszych bydgoskich parków, to możemy wpaść we zdumienie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu