Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 09 marzec 2024

Liczący na to, że to koniec księgarni Toniebajka na rogu Gdańskiej i Focha – a takowi są, co pokazał marsz, który w nazwie miał upamiętniać Żołnierzy Wyklętych, na razie mogli się przeliczyć. Wszystko wskazuje bowiem na to, że księgarnia będzie dalej działać, a dzięki wsparciu społecznościowemu być może będzie mogła się rozwijać.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kryzys zdrowia psychicznego wśród uczniów od dawna widać wyraźnie w całym środowisku szkolnym. Potwierdzają go kolejne, publikowane w ostatnim czasie raporty, jak i statystyki Policji dotyczące samobójstw wśród nastolatków. Dlatego gruntowne zmiany w polskiej szkole stały się jednym z pierwszych punktów w agendzie nowego resortu edukacji pod kierownictwem Barbary Nowackiej. MEN ma w planach reformy, dzięki którym ma się ona stać bardziej wspierająca i przyjazna dla uczniów, w tym m.in. zapewnienie psychologa w każdej szkole, szkolenia i wsparcie psychologiczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Opublikowano w Regionalne

Serwis internetowy ,,Bydgoszcz w budowie” zajmuje się raportowaniem o realizowanych w Bydgoszczy i okolicach inwestycjach. Zazwyczaj publikuje zdjęcia lotnicze pokazujące przebieg aktualny inwestycji. Tak też miało być z pokazaniem budowy instalacji hermetyzującej firmy Remondis na Sierniczeku. Tych zdjęć już dzisiaj jednak nie zobaczymy, bo Remondis postraszył autorów serwisu sądem.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich dniach Nowa Lewica krytykuje marszałka Sejmu Szymona Hołownię za zbyt małe zdecydowanie w sprawie liberalizacji prawa aborcyjnego, te emocje przelały się też na kampanię wyborczą w Bydgoszczy, choć rola samorządu w tej tematyce jest niewielka – Znamy sytuację z ostatnich dni, kiedy lewica mocno sprzeciwiła się działaniom, które zostały podjęte przez marszałka Hołownie, mówił w Dzień Kobiet wiceprezydent Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę odbyło się pierwsze posiedzenie zespołu ekspercko-doradczego powołanego przez wojewodę Michała Sztybla w temacie terenów skażonych przez zakłady chemiczne Zachem. Jak wynika z protokołu z tego posiedzenia – dyskutowano głównie o tym jak pozyskać środki na rekultywacje oraz jakie instytucje państwowe można by zaangażować do wsparcia samorządów w rekultywacji terenów zdegradowanych. Zgodnie z przyjętą w poprzedniej kadencji specustawą za rekultywację mają odpowiadać samorządy, jako podmioty znające najlepiej teren, przy finansowaniu zadania przez budżet państwa, ewentualnie środki europejskie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu