Jesteś tutaj: HomeInowrocławArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 18 kwiecień 2013
czwartek, 18 kwiecień 2013 22:30

Życzenia Wielkiej Bydgoszczy

Dzisiaj szczególny dzień dla bydgoszczan. Szczególny dla grodu założonego przez Króla Kazimierza III Wielkiego. Obchodzimy bowiem 667 rocznicę nadania praw miejskich, popularnie określanych urodzinami miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 18 kwiecień 2013 19:24

Politycy odstraszają młodych

Fundacja ,,Wiosna” rozpoczyna cykl debat na temat tego jak zaktywizować młodych do działania w życiu publicznym. Jako, że jest to ważny element polityki Portalu Kujawskiego pozwalam sobie zabrać głos w tej kwestii.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 18 kwiecień 2013 17:45

Urodzinowe wycieczki

Muzeum im. Leona Wyczółkowskiego organizuje w piątek dwie wycieczki. Tego dnia Bydgoszcz będzie świętować 667 urodziny.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 18 kwiecień 2013 16:31

Plebiscyt - Perełki Kujaw i okolic

Portal Kujawski wraz ze stowarzyszeniem Instytut Rozwoju Bydgoszczy organizuje plebiscyt którego celem jest promocja turystyczna zachodniej części województwa kujawsko-pomorskiego. Chcemy pokazać mieszkańcom regionu, że mamy prawdziwe skarby, o których nie do końca wiemy.

Opublikowano w Samorząd

W poniedziałek w Kcyni odbędzie się uroczysta sesja Rady Miejskiej, w której udział wezmą przedstawiciele sejmiku województwa oraz środowiska Politechniki Warszawskiej, z którym związany był prof. Jan Czochralski.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 18 kwiecień 2013 15:38

Inowrocław uzdrowiskiem z prawdziwego zdarzenia

W czwartek przy ulicy Świętokrzyskiej 107 do użytku oddano Inowrocławską Termę. Inwestycja która wzbogaca uzdrowiskowe walory stolicy Kujaw Zachodnich.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 18 kwiecień 2013 14:24

Umowę Remondisowi wypowiesz mailem

Od lipca za odbiór odpadów z mieszkań odpowiadać będzie gmina, zatem nie będzie to się już odbywać na zasadzie umowy mieszkańca z firmą odbierającą śmieci. Ruszyła kampania informacyjna Urzędu Miasta na temat nowych zasadach, niestety pewne kwestie nie zostały w niej wyjaśnione należycie, przez co bydgoszczanie mogą mieć wątpliwości.

Opublikowano w Bydgoszcz

W opinii bydgoskich struktur Solidarnej Polski sposób w jaki przyjmowani są interesanci w Wydziale Zdrowia Świadczeń i Polityki Społecznej Urzędu Miasta może godzić ich godności, dlatego zwrócili z petycją do prezydenta Rafała Bruskiego, w której proponują zmiany.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 18 kwiecień 2013 13:16

Dyżurny policji musi zachować zimna krew

Wczoraj przed południem dyżurny bydgoskiej policji otrzymał telefon od mężczyzny, który planował popełnić samobójstwo. Jadąc samochodem z Bydgoszczy do Żnina planował czołowo zderzyć się z jadącym z naprzeciwka pojazdem.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

« Październik 2016 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Szczecin bliżej naszego regionu

    Czekamy na budowę drogi ekspresowej S10 nie tylko dlatego, że skomunikuje nas z autostradą A1 i Warszawą, ważny jest też odcinek zachodni w kierunku Szczecina i całego Pomorza Gdańskiego. GDDKiA podpisała właśnie umowy na realizację dwóch odcinków S10 pomiędzy Piłą i Szczecinem. Ten fragment ekspresówki podzielony jest na 8 odcinków, umowy na pozostałe 6 odcinków mają być podpisane w najbliższych tygodniach.

  • Jak problem migracji widzą główni kandydaci na szefa Komisji Europejskiej? Ta debata była zupełnie inna od tej w Polsce

    W czwartek o godzinie 15 rozpoczęła się debata Eurowizji w której wystąpiło pięciu kandydatów na funkcję przewodniczącego Komisji Europejskiej, która była tłumaczona na wszystkie oficjalne języki Unii Europejskiej. To duże przedsięwzięcie medialne i próba odbycia centralnej debaty nad przyszłością Europy. Nie wszystkie siły polityczne były jednak zainteresowane tą formułą.

Wiadomości z regionu