Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 10 czerwiec 2024

Czerwcowa sesja Rady Miasta Bydgoszczy odbędzie się 19 czerwca, a nie jak wcześniej planowano 26. Będzie to ważna dla prezydenta sesja z punktu widzenia wizerunkowego, bowiem radni mają głosować nad udzieleniem mu wotum zaufania oraz absolutorium – a matematyka pokazuje, że większość bezwzględna jest krucha.

Opublikowano w Bydgoszcz

Europoseł Krzysztof Brejza osiągnął fenomenalny wynik, ale to też dlatego, że niemal w każdym zakątku województwa kujawsko-pomorskiego wyborcy Koalicji Obywatelskiej głosowali głównie na niego, pozostawiając pozostałej 9 kandydatów ochłapy. W przypadku PiS-u i Trzeciej Drogi te głosy były już bardziej rozłożone, bo w Bydgoszczy dominował Kosma Złotowski, ale już w Toruniu Krzysztof Szczucki. Pokazujemy strefy wpływów.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 10 czerwiec 2024 14:12

Co wiemy o nowym Parlamencie Europejskim?

Europejska Partia Ludowa, w której ster będą sprawować Niemcy, Hiszpanie i Polacy wygrała wybory z wynikiem 185 mandatów (według wstępnych wyników), to o prawie 10 więcej niż wynikało z przedwyborczych sondaży. Słabsi są natomiast socjaliści oraz związana z Polską2050 postępowa grupa Renew Europe. Jakie prognozuje to kierunki polityczne dla Unii Europejskiej?

Opublikowano w Regionalne

Skleroterapia to jedna z najczęściej wykonywanych metod leczenia żylaków. Jest techniką wewnątrznaczyniową (podanie substancji aktywnej bezpośrednio do naczynia) i przeważenie jest wykonywana w warunkach ambulatoryjnych. Te dwie cechy, oprócz jej wysokiej efektywności, przyczyniają się do jej popularności. Na czym polega i kiedy może być zastosowana?

Opublikowano w Magazyn

To jeden z przykładów tego, że każdy głos na wyborach się liczy. Z okręgu obejmującego województwo Śląskie, gdzie Konfederacja zdobyła jeden z 6 mandatów, wybrany na europosła został Marcin Sypniewski, który w przeszłości bezskutecznie ubiegał się o urząd prezydenta Bydgoszczy oraz posła na Sejm z Bydgoszczy. Z sondażu Exit Poll oraz pierwszych wyników sondażowych wynikało, że Sypniewski będzie musiał mandat oddać byłego europosłowi i posłowi na Sejm RP Dobromirowi Sośnierzowi.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wybory do Parlamentu Europejskiego w województwie kujawsko-pomorskim wygrała zdecydowania Koalicja Obywatelska, która uzyskała 44,4% poparcia, przed Prawem i Sprawiedliwością z 31,3% poparciem – w praktyce jednak oba te komitety zdobyły po jednym mandacie.

Opublikowano w Regionalne

Po tym jak Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej upublicznił i wydrukował mapę rowerową Bydgoszczy, społecznicy ze środowisk rowerowych i ruchów miejskich dla uzupełnienia przygotowali mapę okolic Bydgoszczy. Możemy mówić tutaj o setkach kilometrów tras, w wielu miejscach malowniczych. Czerwiec to dobry miesiąc, aby o tym pisać, bo przecież mamy miesiąc rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłą niedzielę (2 czerwca) przez naszą część kraju przeszły ogromne ulewy, które można postrzegać jako anomalię pogodową. Przed południem również w Bydgoszczy mieliśmy przez kilkadziesiąt minut mocne opady. Jak wynika z relacji medialnych silne opady pojawiły się też w Poznaniu i w Gnieźnie – na temat Bydgoszczy specjalnie publikacji jednak nie ma.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 10 czerwiec 2024 04:24

W Inowrocławiu Brejza zrobił fenomenalny wynik

Ponad 52% głosujących inowrocławian oddało głos na europosła Krzysztofa Brejzę, zważając na to, że do wyboru mieli 77 kandydatów – można powiedzieć, że Brejza rozbił bank. W Inowrocławiu i w powiecie inowrocławskim dominowała w tych wyborach Koalicja Obywatelska.

Opublikowano w Inowrocław

Trwa liczenie głosów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, aby podać oficjalne wyniki trzeba oczekiwać na zliczenie ich dla całego kraju, znamy już jednak pełne wyniki dla Miasta Bydgoszczy. Koalicja Obywatelska uzyskała 53,05% głosów. Frekwencja w Bydgoszczy wyniosła 44,35%.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu