Jesteś tutaj: HomeRegionMamy do wyboru 158 kandydatów na posłów i 5 na senatorów

Mamy do wyboru 158 kandydatów na posłów i 5 na senatorów

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne czwartek, 07 wrzesień 2023 19:47

W środę po południu minął termin zgłaszania do rejestracji kandydatów na posłów i senatorów, w okręgu bydgoskim do Sejmu pełne listy zgłosiło 7 komitetów, co łącznie daje 158 nazwiska. Każdy wyborca będzie mógł oddać głos tylko na jedno wybrane nazwisko.

Aktualizacja z 12 września: PKW zarejestrowała jako 7 komitet ogólnopolski KW Polska jest jedna.

 

W okręgu bydgoskim obyło się bez niespodzianek, wszystkie 6 komitetów, czyli: Bezpartyjni Samorządowcy, Konfederacja, Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga, Nowa Lewica i PiS to komitety ogólnopolskie, czyli z zarejestrowanymi listami w całym kraju. W niektórych okręgach udało się zarejestrować komitetom lokalnym (choć z uwagi na ordynację trudno będzie im zdobyć mandaty). O ile rejestracji pięciu głównych komitetów wszyscy się spodziewali to pewną niespodzianką może być rejestracja Bezpartyjnych Samorządowców.

 

Do Senatu w okregu bydgoskim mamy do wyboru trzech kandydatow, natomiawst  w inowrocławskim  pięć nazwisk zarejestrowane.

 

Senat okręg bydgoski:

Krystyna Jarocka – Konfederacja

Andrzej Kobiak - Pakt Senacki – wspólny kandydat Koalicji Obywatelskiej, Nowej Lewicy i Trzeciej Drogiy)

PiS – Radosław Kempiński

 

Senat okręg inowrocławski:

Jarosław Latawiec – Konfederacja

Ryszard Brejza – Pakt Senacki

Mikołaj Bogdanowicz - PiS

Sławomir Szeliga - Bezpartyjni Samorządowcy

Łukasz Wegner - Europejska Lewica

 

 

Sejm:

Bezpartyjni Samorządowcy

 1.  Łukasz Pająk

2. Justyna Marek

3. Sławomir Woźniak

4. Elżbieta Kącka

5.  Kajetan Morzyński

6. Joanna Łata

7. Mieczysław Piwowar

8. Julia Papj

9. Daniel Pisiak

10. Anna Fabin-Papj

11. Piotr Różycki

12. Janina Kubik

13. Bartłomiej Koprowski

14. Agata Kobylska

15. Jakub Świebocki

16. Maria Kula

17. Łukasz Szewczak

18. Regina Bodzek

19. Tomasz Turalski

20. Daniela Węgłowska

21. Artur Łata

22. Katarzyna Bartniczak

23. Andrzej Gornowicz

24. Karolina Matuszczak

Konfederacja

1. Marcin Sypniewski

2. Sławomir Ozdyk (zamieszkały w Berlinie)
3. Michał Kotulski
4. Izabella Kafka
5. Marcin Pilarski
6. Waldemar Ciesielczyk
7. Bartosz Woźniak
8. Joanna Geisler-Grygrowicz
9. Michał Łukaszewski
10. Sebastian Podlejski
11. Paweł Sieg
12. Łukasz Biernacki
13. Piotr Kowalski
14. Anna Karaszewska
15. Joanna Dąbrowska
16. Adrian Trepacz-Nowak
17. Karolina Bedrysiak
18. Dariusz Stasiak
19. Michał Wróblewski
20 Natalia Tyrańska
21. Kamila Szczęsna
22. Klaudia Spychalska
23. Radisław Siekierka
24. Elżbieta Kobus

Koalicja Obywatelska

1. Paweł Olszewski
2. Iwona Kozłowska
3. Krzysztof Brejza
4. Magdalena Łośko
5. Włodzisław Giziński
6. Iwona Karolewska
7. Anna Niewiadomska
8. Bashar Al-Shaer
9. Joanna Czerska- Thomas
10. Daniel Lakner
11. Renata Moroz-Langowska
12. Juliusz Młodecki
13. Maria Gałęska
14. Jarosław Katulski
15. Grażyna Rzęska
16. Krzysztof Dereszyński
17. Natalia Kwiatkowska
18. Wojciech Bulanda
19. Piotr Malich
20. Krzysztof Szperkowski
21. Tomasz Pacek
22. Ewa Krasicka-Korczyńska
23. Stanisław Gliszczyński
24. Tomasz Michalczak

Nowa Lewica
1. Krzysztof Gawkowski

2. Jan Szopiński]

3. Karolina Kozłowska

4. Mirosław Kozłowicz

5. Marek Jeleniewski

6. Urszula Kempińska-Czerwińska

7. Michał Wysocki

8. Renata Biernacka

9. Adam Hoffmann

10. Tatiana Urban

11. Magdalena Durczak

12. Maciej Maciejewski

13. Wiesław Malewski

14. Izabela Nowicka

15. Marcin Pietrzak

16. Anna Grobelna

17. Tadeusz Twarużek

18. Sebastian Skaja

19. Halina Renz

20. Katarzyna, Anna Osuch

21. Beata Supernak

22. Ewa, Krystyna Paczkowska

23. Alicja Wojtyna-Jodko

24. Anna, Zofia Mackiewicz

Trzecia Droga
1. Norbert Pietrykowski
2. Dariusz Kurzawa
3. Agnieszka Kłopotek
4. Sławomir Drelich

5. Marcin Mes
6. Marika Miechowicz
7. Dobromir Szymański
8. Radosław Rataj
9. Zofia Kozłowska
10. Rafał Schaffrath
11. Tomasz Bagerowski
12. Żaneta Głowacka
13. Jarosław Słoma
14. Marek Ługiewicz
15. Łukasz Urbański
16. Justyna Pogoda
17. Jarosław Lewandowski
18. Violetta Skorupińska
19. Izabela Wierzbińska

20. Leszek Naskrentzki
21. Joanna Borowska
22. Artur Trafas
23. Klaudia Śmigielska-Skutecka
24. Przemysław Sznajdrowski

Prawo i Sprawiedliwość

1. Paweł Szrot

2. Łukasz Schreiber
3. Grażyna Szabelska
4. Bartosz Kownacki
5. Piotr Król
6. Ewa Kozanecka
7. Marcin Wroński
8. Danuta Pilarska
9. Jarosław Wenderlich
10. Ryszard Zarucki
11. Marek Witkowski
12. Jerzy Gawęda
13. Krzysztof Szulczyk
14. Ewa Woś
15. Stanisława Kuffel
16. Klaudia Pawłowska
17. Maria Warda
18. Antoni Lewandowski
19. Anna Falkowska
20. Adam Ryfa
21. Anna Jakubowska
22. Emil Nowakowski
23. Jerzy Łaganowski
24. Ireneusz Stachowiak

 

KW Polska jest jedna

1. Krzysztof Olszewski
2. Beata Matuszak
3. Bożena Kula
4. Alina Holc
5. Michał Olszewski-Słonina

6. Grzegorz Kubiesa
7. Jerzy Jarząb
8. Dariusz Galicki
9. Barbara Kabacińska-Kostkowska
10. Eleonora Berent-Benedyk
11. Jadwiga Wozikowska
12. Krzysztof Różnowski
13. Tadeusz Lewandowski
14. Maria Borysiak-Skorupka

Warte obejrzenia

« Marzec 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31