Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 21 październik 2014
wtorek, 21 październik 2014 23:33

Likwidacja konsulatu Ukrainy bez rozgłosu

Po dwóch latach działalności w czerwcu swoją działalność zakończył Konsulat Honorowy Ukrainy w Bydgoszczy. Piszemy o tym dopiero dzisiaj, gdyż do tej pory o tym nie informowano, w mediach nie zauważyliśmy żadnej publikacji na ten temat, a pojawiały się z kolei informację, że lada chwila zostanie powołany w naszym mieście nowy konsul tego kraju.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 21 październik 2014 21:20

Mieszkańcy Sępólna znowu wyszli na ulicę

Dzisiaj przez godzinę mieszkańcy Sępólna Krajeńskiego blokowali ruch na głównym rondzie w mieście. Protestowali przeciwko odwlekaniu w czasie budowy obwodnicy Sępólna Krajeńskiego.

Opublikowano w Regionalne

W Bydgoszczy trwają ćwiczenia sztabowe reagowania na bezpośrednie zagrożenie w regionie Morza Bałtyckiego. W szkoleniu bierze udział około 400 oficerów z 23 krajów członkowskich i partnerskich NATO, którzy na co dzień tworzą personel Centrum Dowodzenia NATO w holenderskim Brunssum.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 21 październik 2014 15:48

Pracownicy w Solino rozpoczęli strajk głodowy

W Inowrocławskich Kopalniach Soli ,,Solino” należących do PKN Orlen dzisiaj rozpoczął się strajk głodowy zorganizowany przez porozumienie central związkowych. Protestujący zapowiadają, że przerwą protest dopiero, gdy spełnione zostaną ich oczekiwania, w tym zarząd spółki poda się do dymisji.

Opublikowano w Inowrocław

Kilka miesięcy temu, gdy przedstawiciel rządu Flandrii był honorowany na sesji Rady Miejskiej w Inowrocławiu, prezydent Ryszard Brejza dziękował za wsparcie Belgów dla naszego regionu, za to, że mogliśmy się od nich uczyć. W tym okresie w Kijowie na Ukrainie trwała rewolucja, prezydent Brejza nawiązując do tych wydarzeń stwierdził, że być może teraz Polacy będą musieli wspomóc doświadczeniem Ukraińców. Tylko, czy akurat dobrym pomysłem będzie uczenie demokracji przez inowrocławskich samorządowców?

Opublikowano w Inowrocław
wtorek, 21 październik 2014 13:20

Rozlosowano numery list do Rady Miasta

W poniedziałek odbyło się losowanie numerów list komitetów lokalnych, które startują w wyborach do Rady Miasta Bydgoszczy. Najniższy numer otrzymał KW Metropolia Bydgoska – 15.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prezydenci Rafał Bruski i Grażyna Ciemniak zadeklarowali, że wystąpią do Urzędu Konkurencji i Konsumentów o zgodę na podłączenie mieszkańców Łęgnowa do należącego do MWiK wodociągu. Z kolei sztab Konstantego Dombrowicza zapowiedział, że jeżeli ten zostanie prezydentem, to deklarację Bruskiego będzie realizować tyle, że mieszkańcy tego osiedla mają zupełnie inną koncepcję.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30