Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 05 listopad 2014

Brzmieć może to niesłychanie, ale prokurator Prokuratury Rejonowej w Szubnie – Ośrodek Zamiejscowy w Żninie, został przyłapany przez ochroniarzy wielkopowierzchniowego sklepu na kradzieży artykułów wartych 15 zł. Co prawda chroni go immunitet, ale za popełnienie czynu niegodnego prokuratura, grożą mu poważne sankcje służbowe.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 06 listopad 2014 00:13

Czy Urząd Marszałkowski reklamuje na kredyt?

Okazuje się, że reklamowane od kilku dni przez Urząd Marszałkowski inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia zostały sfinansowane z kredytu. Ciężko zatem tutaj mówić, że ktokolwiek na województwu wymusił tę publikację, tak jak to bywa ze środkami unijnymi. Należy jednak się zastanowić, czy nie zaciągnięto przypadkiem zbyt dużych zobowiązań finansowych, skoro pieniądze wydawane są nawet na reklamy na bydgoskich ulicach?

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 06 listopad 2014 00:10

Orkiestra szykuje się już do 23 finału

11 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 23. Regionalny Sztab WOŚP w Bydgoszczy już dzisiaj przygotowuje się do tego wydarzenia. Organizowany jest chociażby nabór wolontariuszy, którzy będą kwestować na wspieranie polskiej służby zdrowia.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 05 listopad 2014 21:47

Komentarz do działań prezydenta Bruskiego

Do niektórych mediów dzisiaj dotarła treść listu, w którym prezydent Rafał Bruski odgraża się minister rozwoju infrastruktury i rozwoju wyjściem Bydgoszczy z ZIT. O ile umowa zawarcia tego ZIT jest dla Bydgoszczy niekorzystna, to składanie tego typu deklaracji na 1,5 tygodnia przed wyborami o prezydencie za dobrze nie świadczy. Odnoszę wrażenie, że ktoś traktuje bydgoszczan jak głupców, a na pewno ludzi bez pamięci.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radosław Osuch opublikował na stronie internetowej klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA dość stanowczy komunikat, w którym nie kryje gorzkich słów wobec swoich zawodników. Ciężko mu się jednak dziwić, gdyż na 14 rozegranych w lidze meczów Zawisza 11 przegrał. Odpowiedzią na taką postawę drużyny mają być stanowcze działania.

Opublikowano w Sport

Około 600 pracowników PKN Orlen oraz spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej protestowało w środę przed Kancelarią Premiera. Domagali się oni od premier Ewy Kopacz interwencji w sprawie w ich opinii złej politycy władz Orlenu. Wśród nich znajdowali się przedstawiciele IKS Solino z siedzibą w Inowrocławiu i Anwilu Włocławek.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 05 listopad 2014 17:08

Dodatkowe pieniądze z NFZ dla pacjentów

Kujawsko-pomorski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w tym roku będzie mógł wykorzystać dodatkowe 46 mln i 118 tys. zł na refundacje świadczeń zdrowotnych dla mieszkańców naszego województwa. Przyznanie dodatkowych pieniędzy związane jest ze zmianą planu ramowego NFZ na rok 2014.

Opublikowano w Regionalne

Na konwencji wojewódzkiej Prawa i Sprawiedliwości w Filharmonii Pomorskiej pojawiła się czwórka działaczy Obozu Narodowo Radykalnego, którzy chcieli dać do zrozumienia, że nie zgadzają się z polityką tej partii w kwestii ukraińskiej. Zatrudniani przez partię ochroniarze oddali ich w ręce policji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kandydat na prezydenta Bydgoszczy Marek Gralik w ostatnim czasie swoją kampanie wyborczą prowadzi nie tylko w opozycji do prezydenta Rafała Bruskiego, ale także i jego poprzednika Konstantego Dombrowicza, wskazując przy tym siebie jako jedyną alternatywę. Również w tym tonie prowadzona była przez niego wypowiedź na konwencji wojewódzkiej partii we wtorek w Filharmonii Pomorskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 05 listopad 2014 11:16

Zebrano ponad 23 tys. na cmentarz Starofarny

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy podsumowało ubiegłotygodniową kwestę na ratowanie cmentarza Starofarnego. W tym roku udało się zebrać rekordową kwotę 23.089 zł. Wśród kwestujących znaleźli się marszałek Sejmu Radosław Sikorski i minister Teresa Piotrowska.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31