Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 21 marzec 2023

,,Gdyby żółwie mogły latać” nakręcony w 2004 roku był pierwszym filmem powstałym w Iraku od upadku reżimu Saddama Husajna. W najbliższy piątek 24 marca film ten będzie można zobaczyć w Kinie Orzeł, w obecności reżysera Bahmana Ghobadi (początek seansu: 18:30). Po seansie odbędzie się spotkanie z nim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kruszwica położna jest po dwóch stronach Gopła, które łączy most biegnący wzdłuż drogi krajowej nr 62. Wkrótce rozpocznie się jej przebudowa na kruszwickim odcinku, co oznaczać będzie wyłączenie z eksploatacji mostu na – jak się przewiduje – cztery miesiące. Na razie termin zamknięcia mostu jeszcze nie został podany, Urząd Miejski w Kruszwicy już dzisiaj jednak ostrzega mieszkańców co ich wkrótce czeka.

Opublikowano w Kruszwica

W ubiegłym tygodniu Parlament Europejski przyjął nowe cele, znacznie bardziej ambitne, dotyczące ograniczania emisji do atmosfery, które zakładają osiągnięcie od 2030 roku aż 40% redukcji w stosunku do 2005 roku. Ten temat pojawiał się kilka razy na naszych łamach, także mówiły o tym media ogólnopolskie, spójrzmy na sprawę jednak jeszcze bardziej lokalnie, z perspektywy Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W październiku 2019 roku, gdy trwała kampania wyborcza zaproponowaliśmy Piątkę Portalu Kujawskiego, czyli pięć kluczowych zadań, które w naszej opinii były realne do realizacji w tej kadencji, choć wymagały od reprezentantów regionu w parlamencie działań. Na pół roku przed końcem kadencji przyglądamy się raz jeszcze naszej piątce i realizacji zadań w praktyce.

Opublikowano w Regionalne

20 marca przypadał Międzynarodowy Dzień Bez Mięsa, tego dnia na płycie Starego Rynku w Bydgoszczy aktywiści Vivy zorganizowali happening, w ramach którego na części płyty rynku ubrani w stroje techników kryminalistyki znaczyli teren jako miejsce zbrodni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wielokrotnie pisaliśmy o trudnej sytuacji finansowej Szpitala Wielospecjalistycznego w Inowrocławiu, który w ostatnich latach notuje straty. Ostatnio wskazywaliśmy, że zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej może ona powodować nawet zagrożenie dla finansów Powiatu Inowrocławskiego, który jest organem prowadzącym dla szpitala. W ubiegłym tygodniu w Inowrocławiu obradował Konwent Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Związek Powiatów Polskich.

Opublikowano w Inowrocław

Idąc ulicą Mostową możemy poczuć, że coś się zmieniło, kilka dni temu znacząco zostało ucięte drzewo, które znajdowało się u podnóża Mostu Staromiejskiego i wyrastało wysoko poza powierzchnie mostu, przesłaniając osobom idącym widok na Brdę. Ucięcie pokaźnej korony spowodowane jest stanem drzewa, ma pozwolić na jego zachowanie w niższej partii.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę 12 marca poinformowaliśmy na Portalu Kujawskim o niewątpliwym sukcesie Bydgoszczy, bowiem kontrola NIK wykazała, że bydgoski system ciepłowniczy, zarządzany przez KPEC zaliczony został do tych bardziej efektywnych w Polsce. Nie jest co prawda wszystko idealnie, bowiem kontrolerzy dopatrzyli się w ratuszu małego uchybienia, o którym rzetelność dziennikarska nakazuje też poinformować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu