Jesteś tutaj: HomeKoronowo i PruszczArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 05 luty 2024

28 stycznia w Bydgoszczy gościł były minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, na to spotkanie przyszli głównie sympatycy PiS-u, ale obecny był także bydgoski lider KOD Karol Słowiński, który próbował zadać pytanie gościowi, ale utrudniali to sympatycy PiS-u okrzykami m.in. - Idź do Tuska.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 06 luty 2024 00:20

Piesi na pasach nie są święci

Po udanym 2023 roku, gdy w Bydgoszczy nikt nie zginął na przejściach dla pieszych, mamy styczeń z dwoma ofiarami śmiertelnie potrąconymi przez tramwaje. Wstępna ocena wskazuje, że wina leżała po stronie pieszych – zgodnie z przepisami pieszy nie ma pierwszeństwa przed tramwajem, dodatkowo nastoletnia ofiara w momencie zdarzenia, według świadków, była zajęta ekranem telefonu komórkowego. Bydgoscy policjanci postanowili przyjrzeć się zachowaniu pieszych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po odejściu wieloletniego prezydenta Ryszarda Brejzy do Senatu, w Inowrocławiu nie brakuje chętnych, aby zabiegać o urząd prezydenta. Może to wynikać z tego, że Brejza był trudnym przeciwnikiem do pokonania – o czym świadczy prawie 20 lat rządów, a teraz rozpoczyna się nowy rozdział. Na razie oficjalnie znamy dwa nazwiska.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 05 luty 2024 14:02

Co dalej z Halą Targową?

W ubiegłym tygodniu hala targowa przy ulicy Magdzińskiego przestała funkcjonować według zamierzeń. Operator w mediach społecznościowych zaoferować, że w tym miejscu można komercyjnie zorganizować targi, bankiety, pokazy mody, czy stand-upy. Czas pokaże czy będą chętni na tego typu wydarzenia, ale czy taka powinna być koncepcja tego miejsca.

Opublikowano w Bydgoszcz

O budowę obu obwodnic mieszkańcy i samorządowcy zabiegają od wielu lat, byliśmy nawet świadkami blokad dróg w ramach protestów, które miały zwrócić uwagę na braki infrastrukturalne. Z punktu widzenia Sępólna Krajeńskiego sporym problemem jest około tysiąca tirów, które przejeżdżają przez środek miasta. Pod koniec stycznia GDDKiA poinformowała o otwarciu ofert w przetargu.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 05 luty 2024 10:07

Lewica Bruskiemu przestała być potrzebna

Historia koalicji PO-SLD(Nowa Lewica) sięga 2010 roku, wcześniej był czas za prezydenta Dombrowicza, że PO z PiS-em nie chciało dopuścić przedstawiciela lewicy do prezydium Rady Miasta. Z kadencji na kadencję znaczenie lewicy zaczęło jednak spadać, dzisiaj w środowisku Koalicji Obywatelskiej słyszy się nawet głosy – jakim prawem Nowa Lewica ma mieć wiceprezydenta?

Opublikowano w Bydgoszcz

Wojewoda Michał Sztybel chce się włączyć w rekultywację terenów skażonych przez dawne zakłady chemiczne Zachem, głównie w ramach wsparcia Miasta Bydgoszczy w realizacji specustawy, którą uchwalił parlament w poprzedniej kadencji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu